Nga Data: Deri datė: Dhomė

Alexander The Great - Kriopigi Halkidiki (f)

Halkidiki

Halkidiki

 

Në një vendosje te mrekullueshme dhe të qetë në një mjedis rural 2,5 km në jug të Kalitheas dhe 1,5 km para fshatin tradicional të Kryopigit, shtrihet hoteli me katër yje Alexander The Great në Kassandra, gadishullin më legjendar në Halkidiki.

Vetëm mbi një liman të bukur, në kodrën me pisha 80 metra mbi bregun, me një plazh me rërë të artë hoteli zbret butësisht në buzë të bregdetit. Plazhi është i vlerësuar me Flamur Blu për pastertinë e tij dhe i përket njërës prej organizatave miqësore ekologjike.

Dhomat e hotelit, të rinovuara plotësisht në dimrin e vitit 2003, janë dekoruar me një stil modern për një komfort maksimal.

Çdo dhomë është e pajisur me banjo, tharëse flokësh, ballkon ose verandë, dritare anti-akustike, ngrohje dhe ajër të kondicionuar, telefon direkt, muzikë, mini-bar dhe TV me satelit.

Dhomat me pamje nga deti janë të disponueshme. Dhomat bungalow janë në nivelin e terrenit dhe kanë të njëjtat pajisje si dhomat e tjera duke shtuar tarracat e tyre individuale.

Të gjitha vaktet në restorant janë të përgatitura me receta mesdhetare nga Tassos Ferekidis Shefi Ekzekutiv i vlerësuar me çmime të ndryshme në arenën ndërkombëtare . Hoteli ka një kapacitet prej 216 dhomash dhe vizitohet nga një klientelë e qëndrueshme greke dhe ndërkombëtare.

Hoteli gjithashtu ofron:

- Restorant "Roxani", Tavernë "Antonis"

- «Kassandra’s Deck» Bar, «Panorama» Pool Bar, «Oasis» Beach Bar

- «Ploutarhos» Mini Market & Souvenir Shop

Natën greke çdo javë që paraqet vallëzime tradicionale popullore

- Fushë tenisi, basketbolli, beach volley

- Pishinë për të rritur dhe fëmijë

- Kënd lojrash për fëmijë

- Lojra uji

 

Kujdes:
Nga 1 Janari 2018, në të gjithë Hotelet e Greqisë aplikohet Taksë lokale Qëndrimi
Klientë DUHET ta paguajnë direkt në Hotel. 
Taksat janë: 
• Hotel 5*: €4.00 për dhomë në natë
• Hotel 4*: €3.00 për dhomë në natë
• Hotel 3*: €1.50 për dhomë në natë
• Hotel 2* dhe 1*: €0.50 për dhomë në natë

 

Më Shume Detaje: Distancat:

- 80 m nga plazhi
- 3 km nga Kalithea
- 1.5 km nga Kriopigi
- 1 orė e 1/2 me makinė nga Aeroporti


Alexander The Great - Kriopigi Halkidiki (f)

LISTA E ĒMIMEVE

Ēmimet e dhomave

» Dhomė standart (Max: 2 Rritur + 1 Fėmijė) Tarifa
nga 15/07/2018 nė 28/08/2018
€ 169.05
nga 29/08/2018 nė 25/09/2018
€ 144.90
nga 26/09/2018 nė 31/10/2018
€ 72.45
» Dhomė Standart Pamje nga Deti (Max: 2 Rritur + 1 Fėmijė) Tarifa
nga 15/07/2018 nė 28/08/2018
€ 217.35
nga 29/08/2018 nė 25/09/2018
€ 193.20
nga 26/09/2018 nė 31/10/2018
€ 108.79
» Dhomė Standart Pjesėrisht Nga Deti ( max : 2 rritur + 1 fėmijė ose 3 rritur) Tarifa
nga 15/07/2018 nė 28/08/2018
€ 253.69
nga 29/08/2018 nė 25/09/2018
€ 229.54
nga 26/09/2018 nė 31/10/2018
€ 144.90

Ēmimet pėr dhomė, akomodimi gjysėm pensioni

Nga Data: Deri datė: Dhomė