Nga Data: Deri datė: Dhomė

Kroēiere nė Barcelonė, 6 Ditė 469

Dita e Parë: Nisja në orën 03:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Do të bëhet një kalim pa ndalesa nga Bar, Budva dhe Tivati, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobuz në territorin Kroat. Ndalesë e shkurtër në Split për 2 orë, ku do të vizitohen monumentet historike të tij. Vazhdimi i udhetimit për në Cosina, Sllovenia. Mbërritja në Cosina. Sistemimi në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Gjenova. Udhëtimi zgjat rreth 6 orë pa ndalesa. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritja Gjenova. Vizitë e shkurtër në Gjenova. Transferimi në Portin e Genovës. Imbarkimi në Kroçieren MSC Bellissima. Nisja në orën 17.00. Darka në Kroçiere.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Kroçiere. Mbrritja në Barcelonë në orën 12.30. Shëtitje opsionale në Barcelonë. Drekë në Kroçiere. Nisja në orën 20.00. Darka në Kroçiere.

Dita e Katërt: Mëngjesi në Kroçiere. Mbrritja në Marsejë në orën 09.00. Shëtitje opsionale në Marsejë. Drekë në Kroçiere. Nisja në orën 17.00. Darka në Kroçiere.

Dita e Pestë: Mëngjesi në Kroçiere. Mbrritja në Gjenova në orën 08.00. Nisja për në Milano. Mbrritja në Milano, ku do të vizitohen Pallazo Sforzesco, Sheshi Duomo dhe katedralja e Milanos, Galeria e Vitorio Emanuele II, Teatri La Scala. Vazhdimi i udhëtimit për në Venecie. Vizitë ne Venecie: Sheshi San Marco, Palazzo Grassi, Campanile, Burgjet, Pallati Ducal. Vazhdimi i udhëtimit për në Cosina. Mbrritja në Cosina. Sistemimi dhe Fjetje në hotel.

Dita e Gjashtë: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Shqipëri. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritje në Tiranë.

Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje dhe Transfertat me autobus..
2. Akomodim nė hotel 3 yje pėr 2 natė qėndrimi dhe 3 netė nė Kroēieren MSC Magnifica .
3. Mėngjesin nė Hotel dhe Mėgjeset, Drekat dhe Darkat nė Kroēiere.
4. Shoqėrues Shqiptar gjatė udhėtimit.
4. Shfaqje, Karaoke, Hyrja nė Disko, Sauna dhe aktivitete tė ndryshme nė Kroēiere.
6. Taksat Portuale dhe Shtesa pėr Karburantin.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė Monumentet dhe Muzeumet.
3. Ekskursionet qė ofron Kroēierja.
3. Bakshishi nė Kroēiere dhe Bakshishe tė ndryshme
4. Transfertat me autobus nga Porti nė qytet atje ku ėshtė e nevojshme pas Zbritjes nga Kroēierja dhe Shėtitjet Opsionale nė Vendet e Zbritjes.
Kujdes:
- Shoqėruesi ynė ofron asistencė gjatė udhėtimit nė Kroēiere, shoqėrimin nė Monumente.
- Nė zbritje nė Marsejė dhe Barcelonė nuk do ketė Autobus, por do realizohen shėtitjet nga shoqėruesi ynė duke pėrdorur transportin publik.
- Rekomandohen Bakshishe nė Kroēiere €10 pėr tė Rritur dhe €5 pėr Fėmijė nė natė.

Kroēiere nė Barcelonė, 6 Ditė 469

LISTA E ĒMIMEVE

Ēmimet e dhomave

» Vjeshtė
nga 09/11/2019 nė 14/11/2019
Tarifa »
Kabinė e Brendshme I1 (Max: 2 Rritur)
€ 469.00

Kabinė e Brendshme I2 (Max: 2 Rritur)
€ 499.00

Kabinė e Jashtme O1 (Max: 2 Rritur)
€ 539.00


Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė - Kabinė Dyshe

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė