Nga Data: Deri datė: Dhomė

Viti i Ri nė Dubai, 8 Ditė €999

Emiratet Arabe

Emiratet Arabe

Programi Nisja më 28 Dhjetor

Dita e Parë 28 Dhjetor 2017: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi direkt Shkup - Dubai. Nisja nga Shkupi në orën 13.20. Mbrritja në Dubai në orën 21.20. Transferimi në Hotel në Dubai. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë 29 Dhjetor 2017: Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Xhamia Jumeirah, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale, Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, etj. 
(Opsionale), Darkë ne Hotelin Luksoz Burj Al Arab, 321 m i lartë dhe i vetmi hotel në botë me 7 yje dhe ndodhet 280 m plazhit Jumeirah, ku lidhet me një urë.

Dita e Tretë 30 Dhjetor 2017: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale) Hyrje Ditore me Transfertat nga hoteli në Kopështin zoologjik më të ri në Dubai quajtur Safari Park. Kompleksi është I përbërë nga 4 zona – Afrikane, Aziatike, Arabe dhe Fshati Safari.
(Opsionale) Në darkë, shëtitje e organizuar me Anijen “Dhow” ku shijoni pamjet e mbrekullueshme të qytetit, shoqëruar kjo me një darkë bufe tradicionale në ambientet e anijes.
Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt 31 Dhjetor 2017: Mëngjesi në Hotel. Paradite të lirë.
(Opsionale) Parku Ujor Aquaventure, me rrëshqitësen e famshme që kalon nën ujë dhe lojra të tjera ujore.
(Opsionale)
Darkë Speciale e Vitit të Ri, me disa Opsione, me Pije të përfshira, Muzikë dhe animacion.
Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë 1 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale), Shfaqje me Delfinë dhe Foka në Dolphinarium.
(Opsionale) Shëtitje panoramike mbi Dubai për 12 minuta me Helikopter.
Fjetje në Hotel.

Dita e Gjashtë 2 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale)
, Ngjitje në Kullën Burj Khalifa, Kulla më e lartë në botë me 160 kate.  
(Opsionale) Mbasdreke nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Shëtitje me gamile, Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.
Fjetje në Hotel.

Dita e Shtatë 3 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel. Shëtitje në Abu Dhabi. Abu Dhabi, Kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Vizitë e xhamisë Sheikh Zayed, kryevepër e arkitekturës, Pallati i Emirateve, Heritage Village, Marina Mall, Ishulli Saadyat, Ishulli Yas ku ndodhet kompleksi Ferrari World dhe pista e garave Formula 1. 
Kthim në Dubai.
Fjetje në Hotel.

Dita e Tetë. 4 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi direkt Dubai - Shkup. Nisja nga Dubai në orën 9.10. Mbrritja në Shkup në orën 12.05. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë.

 

Programi Nisja më 30 Dhjetor

Dita e Parë. 30 Dhjetor 2017: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi direkt Shkup - Dubai. Nisja nga Shkupi në orën 13.20. Mbrritja në Dubai në orën 21.20. Transferimi në Hotel në Dubai. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë. 31 Dhjetor 2017: Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Xhamia Jumeirah, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale, Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, etj.
(Opsionale), Darkë Speciale e Vitit të Ri, me disa Opsione, me Pije të përfshira, Muzikë dhe animacion.
Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë. 1 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale), Shfaqje me Delfinë dhe Foka në Dolphinarium.
(Opsionale) Mbasdreke nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Shëtitje me gamile, Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.
Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt. 2 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel. Shëtitje në Abu Dhabi. Abu Dhabi, Kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Vizitë e xhamisë Sheikh Zayed, kryevepër e arkitekturës, Pallati i Emirateve, Heritage Village, Marina Mall, Ishulli Saadyat, Ishulli Yas ku ndodhet kompleksi Ferrari World dhe pista e garave Formula 1. Kthimi në Dubai
Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë. 3 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale), Ngjitje në Kullën Burj Khalifa, Kulla më e lartë në botë me 160 kate. 
(Opsionale), Darkë ne Hotelin Luksoz Burj Al Arab, 321 m i lartë dhe i vetmi hotel në botë me 7 yje dhe ndodhet 280 m plazhit Jumeirah, ku lidhet me një urë.

Fjetje në Hotel.

Dita e Gjashtë. 4 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale) Parku Ujor Aquaventure, me rrëshqitësen e famshme që kalon nën ujë dhe lojra të tjera ujore.
(Opsionale) Në darkë, shëtitje e organizuar me Anijen “Dhow” ku shijoni pamjet e mbrekullueshme të qytetit, shoqëruar kjo me një darkë bufe tradicionale në ambientet e anijes. 
Fjetje në Hotel

Dita e Shtatë 5 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale) Shëtitje panoramike mbi Dubai për 12 minuta me Helikopter.
Fjetje në Hotel.
(Opsionale) Hyrje Ditore me Transfertat nga hoteli në Kopështin zoologjik më të ri në Dubai quajtur Safari Park. Kompleksi është I përbërë nga 4 zona – Afrikane, Aziatike, Arabe dhe Fshati Safari.

Dita e Tetë 6 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi direkt Dubai - Shkup. Nisja nga Dubai në orën 9.10. Mbrritja në Shkup në orën 12.05. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë.

 

Nisje më 28 Dhjetor - 8 Ditë 999 Euro dhe 30 Dhjetor - 8 Ditë 1089 Euro.

Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
• Transferimi Vajtje Ardhje me autobuz nga Tirana nė Aeroportin e Shkupit
• Bileta e Avionit pėr Fluturim Direkt Shkup - Dubai - Shkup.
• Transfertat nga Aeroporti nė Hotel dhe anasjelltas.
• Akomodimi nė Hotel me 3* nė Dubai.
• Mėngjeset nė Hotel.
• Shėtitjet me Autobuz sipas Programit.
• Guida vendase nė disa Shėtitje.

Nė pagesė nuk pėrfshihen:
• Tarifa e vizės sė hyrjes nė Dubai.
• Tė gjithė Ekskursionet "Opsionale".
• Darka Speciale e Vitit tė Ri.

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtesė pėr Vizė Hyrje - €79
2. Drekė ose Darkė nė Hotel Burj Al Arab me Transferte - €188
3. Parku Ujor Aquaventure me Transferte (min 4 persona) - €95
5. Shfaqje me delfine dhe foka tek Dubai Delphinarium pa Transferte - €35
6. Ngjitje nė Ndėrtesėn mė tė lartė Burj Khalifa me tranferte - €61
7. Shėtitje dhe Darkė me Kroēiere Dhow me transferte - €63
8. Shėtitje dhe Darkė Safari nė Shkretėtirė transferte - €69
9. Shėtitje me Helikopter me Transferte - €215
10. Hyrje Ditore tek Dubai Safari Park me Transferte (min 4 persona) - €55
11. Darkat Gala pėr Natėn e Vitit tė ri:
a. H Hotel 5* - €139 (Delphine Restaurant: Ushqim + Pije Alkolike dhe Joalkolike + Muzike Live)
b. Vida Downtown 4* - €279 (3n1 Restaurant: Ushqim + Pije Joalkolike dhe Alkolike te percaktuara + Live DJ)
c. Atlantis the Palm Hotel 5* - €799 (Darka nė Plazh: Ushqim + Pije Alkolike dhe Jo Alkolike + Program Special)
d. Burj Al Arab hotel 7* - €2300 (Program Special)

Viti i Ri nė Dubai, 8 Ditė €999

LISTA E ĒMIMEVE

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė