Nga Data: Deri datė: Dhomė

Udhėtim nė Australi, 13 Ditė €2499

Australi

Australi

Dita e Parë, 4 Maj 2018: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi Shkup - Doha - Sydney, me Qatar Airways. Nisja nga Shkupi në orën 12.45, Mbrritja në Doha, Qatar në orën 18.40. Nisja nga Doha në orën 20.15. 

Dita e Dytë, 5 Maj 2018: Mbrritja në Sydney në orën 17.35. Pritja në Sydney dhe Transfertë në Hotel. Sistemimi në Hotel. Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë, 6 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike në Sydney: Lagjet The Rocks, King Cross dhe Darling Harbour, Ndërtesën e Famshme të Opera House dhe Urën Sydney Harbour Bridgen nga pika Milsonns Point. Pasdite, vizitë në Plazhin e famshëm të Surf-it Bondi Beach, The Gap në Watsons Bay, Vaucluse, Double Bays dhe Paddington. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt, 7 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Vizitë Panoramike në Sydney: Konservatori Muzikës, Baza Detare Mbretërore, Ishulli Garden, Katedralja St. Mary, Hyde Park, Parlamenti, Bashkia, Kopshtet Botanike Mbretërore, Sydney Tower dhe Chinatown. Pasdite vizitë në Seaforth, nëpërmjet Urës The Spit dhe në Plazhin Manly. Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë, 8 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Vizitë Opsionale në Parkun Zoologjik Taronga. 6 orë me gjithë udhëtimin. Fjetje në Hotel

Dita e Gjashtë, 9 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Canberra, Kryeqyteti i Australisë. Udhëtimi zgjat rreth 4 orë. Vizitë e Monumenteve Kryesore të Canberra: Parlamenti i Australisë, Memoriali i Luftës, Rezidenca e Kryeministrit, Memoriali Ujëhedhës i Kapitenit Cook, Kulla Carillon Bell, Biblioteka Kombëtare dhe Gjykata e Lartë. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Shtatë, 10 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Melbourne. Udhëtimi zgjat rreth 8 orë pa ndalesa. Gjatë udhëtimit, ndalesa të shkurtra dhe ndalesë rreth 1 orë për shlodhje në qytezën Albury. Mbrritje në Melbourne. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tetë, 11 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike në Melbourne: Lagja Little Italy me Lygon Street, Universiteti Melbourne, Ndërtesa Mbretërore e Panaireve dhe Muzeumi, Parlamenti, Teatri Princess, Katedralja St. Patrick's, Shtëpiza e Kapitenit Cook dhe Kopshtet Fitzroy, Banesat e Melbourne Lindor, Stadiumi Melbourne Cricket Ground, Collins Street - Paris End, Queen Victoria Market, Chinatown, Royal Arcade, Block Arcade, Centre Place & Degraves Street, Mbaron ne Sheshin Federation Square. Pasdite Opsionale, ngjitje në Kullën e famshme Eureka në katin 88. Fjetje në Hotel.

Dita e Nëntë, 12 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike në Melbourne: Kopshtet Mbretërore Botanike, Docklands dhe Stadiumi Etihad, Ura Bolte Bridge, Rruga Acland, Lagjet Elwood dhe Brighton, Rruga Ftzroy në St Kilda dhe mbaron në Parkun Albert. Pasdite Opsionale, shëtitje 2 orë me anije poshtë dhe sipër lumit.

Dita e Dhjetë, 13 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Apollo Bay. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Ndalesë në Apollo Bay. Vazhdon udhëtimi në Parkun Kombëtar Great Otway dhe në Parkun Kombëtar Port Campbell, ku bëhen ndalesa në Gibson Steps, 12 Apostujt, Razorback, Loch Ard Gorge, ku përfundon turi. Kthimi për në Melbourne. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Fjetje në Hotel

Dita e Njëmbëdhjetë, 14 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Vizitë Opsionale në Ishullin Philllip dhe Vizitë Paradës së Pinguinëve, Fermës Churchill, Qendrës së Ruajtjes së Koala-ve etj. 8 orë me gjithë udhëtimin. Fjetje në Hotel.

Dita e Dymbëdhjetë, 15 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Pasdite të lirë, Transfertë në Aeroportin e Melbourne. Fluturimi Melbourne - Doha - Shkup me Qatar Airways. Nisja nga Melbourne në orën 21.35.

Dita e Trembëdhjetë, 16 Maj 2018: Mbrritja në Doha, Qatar në orën 05.15. Nisja nga Doha  në orën 06.55, Mbrritja në Shkup në orën 11.055. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë. Mbrritja në Shqipëri.

Kujdes:
Personat që regjistrohen për këtë udhëtim, duhet të kenë si qëllim VETEM udhëtimin.
Personat që regjistrohen për këtë udhëtim, duhet të përgatisin vetë të gjithë dokumentet për aplikimin. Ne vetëm printojmë, skanojmë, fotokopjojmë, ndihmojmë në përkthimin e dokumenteve për aplikim.
Nuk garantojmë marrjen e Vizës.
Shpenzimet e Vizës paguhen direkt online tek Autoritetet Australiane dhe kushton rreth €92 (AU$140). Nëse ju kërkohet për të dhënë edhe Shenjat e Gishtave ka pagesë rreth 8.000 lekë.
Dokumentat që klientët duhet të përgatisin për Aplikim (Sipas Informacionit Zyrtar në Formularin e Apikimit):
- Kopje e noterizuar e Pasaportës në faqen kryesore dhe faqet ku janë viza dhe vula të udhëtimit.
- Fotografi e re pasaporte,
- Vërtetim i pagesës së vizës online,
- Fotokopje të përkthyera dhe noterizuara të Dokumente Personale për:
    - Llogari bankare
    - Prona të Patundshme
    - Pronësi mbi Kompani dhe Pasuri të tjera.
- Dokument nga Punëdhënësi ose Shkolla që lejoheni të ndërprisni Punën apo Shkollën gjatë Udhëtimit.
Autoritetet Australiane mund të kërkojnë:
- Marrjen e Shenjave të Gishtave
- Siguracion Udhëtimi dhe Mjekësor
- Vërtetim me Ekzaminime dhe teste Mjekësore,
etj.
Për të aplikuar Online kliko:
https://online.immi.gov.au/lusc/login

Për shkak të Kohës për aplikimin për vizë, Rezervimet mbyllen më 1 Mars.

Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje Shkup -Sydney dhe Melbourne - Shkup, nėpėrmjet Qatar.
-Akomodimi nė hotele.
-Mėngjeset pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit.
-Shėtitjet me autobus (sipas programit)
-Shoqėrues dhe guidė shqiptare, dhe Guidė Australiane nė disa shėtitje.
-Hyrjet sipas programit.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Programet e shėnuara Opsionale.
3. Bakshishet pėr Shoferin e autobusit dhe Guidėn.
4. Viza dhe Shpenzimet pėr Dokumentet e Vizė paguhen nga klientė.

Udhėtim nė Australi, 13 Ditė €2499

LISTA E ĒMIMEVE

Ēmimet e dhomave

» Pranverė
nga 04/05/2018 nė 16/05/2018
Tarifa »
Dhomė Standart (Max: 3 Rritur)
€ 2499.00


Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė