Nga Data: Deri datė: Dhomė

Vjeshtė nė Pekin dhe Shanghai, 8 Ditė €1399

Dita e Parë, 24 Tetor 2017. Fluturimi Tiranë - Pekin nëpërmjet Frankfurtit. Nisja nga Tirana në orën 13.35, Mbrritja në Frankfurt në orën 15.55. Nisja nga Frankfurti në orën 17.10.

Dita e Dytë, 25 Tetor 2017. Mbrritja në Pekin në orën 08.30. Pritja në Aeroportin e Pekinit. Transferimi me autobus komod për në hotel. Sistemimi në Hotel. Pasdite, Vizitë në Stadiumin Kombëtar Birds Nest dhe Qendrën Ujore Kombëtare në Parkun Olimpik. Darkë Speciale në një Restorant Tradicional Kinez.

Dita e Tretë, 26 Tetor 2017. Mëngjesi ne hotel. Nisja për të vizituar Murin e Madh Kinez në Mutianyu. Vizitë dhe ngjitje me Cable Car në Murin e Famshëm. Kthimi në Hotel.
Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt, 27 Tetor 2017. Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Sheshin Tien'anmen, në Qytetin e Ndaluar Gu Gong dhe Pallati Veror, Yi He Yung. Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë, 28 Tetor 2017. Mëngjesi ne Hotel. Transfertë me Autobus për në Stacionin e Trenit dhe Udhëtimi me Tren Ekspres për në Shanghai. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë. Transferta në Hotel në Shanghai. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Gjashtë, 29 Tetor 2017. Mëngjesi ne Hotel. Nisja për në Hangzhou, ku vzitohet qyteti dhe Liqeni Perëndimor, West Lake. Lundrim me Kroçiere në liqen. Ssitemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Shtatë, 30 Tetor 2017. Mëngjesi në Hotel. Kthimi në Shanghai, ku viizitohet qyteti: Kulla Perla Orientale e Radios dhe televizionit dhe lundrohet me Kroçiere në lumin Huangpu. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tetë, 31 Tetor 2017. Mëngjesi në Hotel. Transferimi për në Aeroportin e Shanghait. Nisja nga Shanghai në orën 11.15. Mbrritja në Vjenë në orën 16.00. Nisja nga Vjena në orën 22.15, Mbrritja në Tiranë në orën 23.45.

Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje Tiranė - Pekin nga Frankfurti dhe Shnaghai - Tiranė nėpėrmjet Vjenės.
-Akomodimi nė hotele.
-Mėngjeset pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit.
-Shėtitjet me autobus (sipas programit)
-Viza e Hyrjes nė Kinė.
-Shoqėrues dhe guidė shqiptare, dhe Guidė Kinezeeze pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit
-Hyrjet sipas programit nė Monumentet nė Pekin: Muri i Madh, Cable Car, Qyteti Ndaluar, Pallati Veror, Nė Hangzhou: Lundrimi me Kroēiere nė Liqenin Perėndimor dhe Shanghai: Lundirmi me Kroēiere ne Lumin Huangpu dhe Kulla e Radios dhe TV.
-Darkė nė njė Restorant Kinez.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Programet Opsionale.
3. Bakshishet pėr Shoferin e autobusit dhe Guidėn nė Kinė.

Vjeshtė nė Pekin dhe Shanghai, 8 Ditė €1399

LISTA E ĒMIMEVE

Nga Data: Deri datė: Dhomė