Nga Data: Deri datė: Dhomė

Vjeshtė nė Dubai, 8 Ditė €729

Emiratet Arabe

Emiratet Arabe

Dita e Parë 22 Nëntor 2018: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi direkt Shkup - Dubai. Nisja nga Shkupi në orën 13.25. Mbrritja në Dubai në orën 21.25. Transferimi në Hotel në Dubai. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë 23 Nëntor 2018: Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund do të udhëtojl tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qëndra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatervani Kërcimtar.


(Opsionale), Xhiro në perëndim tek rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait - në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgervishtësave në Dubai. Me piknisje në clubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro do tju japi mundesinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.

Dita e Tretë 24 Nëntor 2018: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale), Ngjitje në Kullën Burj Khalifa, Kulla më e lartë në botë me 160 kate – 828 metra e lartë.  
(Opsionale) Mbasdreke nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Shëtitje me gamile, Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.
Fjetje në Hotel

Dita e Katërt 25 Nëntor 2018: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale) Hyrje Ditore në Akuaparkun në kompleksin e Atlantis në Palm Jumeirah quajturAquaventure, me rrëshqitësen e famshme që kalon nën ujë dhe shumë atraksione të tjera.
(Opsionale)
Në darkë, shëtitje e organizuar me Anijen “Dhow” në Dubai Creek, ku shijoni pamjet e mbrekullueshme të qytetit, shoqëruar kjo me një darkë bufe tradicionale në ambientet e anijes.
Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë 26 Nëntor 2018: Mëngjesi në Hotel.
Mëngjesi në Hotel. Shëtitje në Abu Dhabi. Abu Dhabi, Kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Vizitë e xhamisë Sheikh Zayed, kryevepër e arkitekturës, Pallati i Emirateve, Heritage Village, Marina Mall, Ishulli Saadyat, Ishulli Yas ku ndodhet kompleksi Ferrari World dhe pista e garave Formula 1. 
Fjetje në Hotel.

Dita e Gjashtë 27 Nëntor 2018: Mëngjesi në Hotel.

(Opsionale), Hyrje ditore në parkun e argetimit Dubai Parks and Resorts, aty ku ndodhet parku i Bollywoodit, i vetmi në llojin e tij në botë për momentin jashtë territorit të Indisë. Në brëndësi të tij koha kalohet duke u zhytur në magjinë e Industrisë Kinematografike të Mumbait me skece muzikale, aksion, emocion, vallzim dhe shumë të tjera.

(Opsionale), Me Hyrjen ditore ne 2 parqe në një ditë beni me të mirën ne kohen tuaj në Dubai Parks and Resorts duke u magjepsur me parqet e ndryshme qe ofron luna parku me i madh i qytet me tematikat e tij Bollywood, Motiongate (Hollywood), Legoland, dhe Lego Waterpark. Kjo biletë vlen vetëm duke perzgjedhur 2 prej tyre brenda ditës.

Dita e Shtatë 28 Nëntor 2018: Mëngjesi në Hotel. 


(Opsionale), Shfaqje me Delfinë dhe Foka në Dolphinarium Dubai.

(Opsionale), Darkë ne Hotelin Luksoz Burj Al Arab, i vetmi hotel në botë me 7 yje i ndërtuar në një ishull artificial.

Fjetje në Hotel.

Dita e Tetë. 29 Nëntor 2018: Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi direkt Dubai - Shkup. Nisja nga Dubai në orën 9.25. Mbrritja në Shkup në orën 12.25. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë.


Akomodimi i Grupit.


Aloft Hotels 4*Superior - Me'aisam, Dubai, EBA - Link https://bit.ly/2xKipsh

Me Shume Detaje: Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe pėrfshin:
• Transferimi Vajtje Ardhje me autobus nga Tirana nė Aeroportin e Shkupit.
• Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje.
• Transfertat nga Aeroporti nė Hotel dhe anasjelltas
• Akomodimi nė Hotel nė Dubai.
• Mėngjezet nė Hotel.
• Shėtitjet me Autobus sipas Programit.
• Shoqėrues nė shqip gjatė gjithė udhėtimit.
• Guida vendase nė disa Shėtitje.
Shėnim: Nė cmim nuk pėrfshihet tarifa e vizės sė hyrjes nė Dubai prej 79 Euro dhe tė gjitha shėrbimet Opsionale.

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtesė pėr Vizė Hyrje - €79
2. Darkė nė Hotel Burj Al Arab me Transfertė - €179
3. Ngjitje nė Ndėrtesėn mė tė lartė Burj Khalifa me Transfertė - €49
4. Shėtitje dhe Darkė me Kroēiere Dhow nė Creek me Transfertė - €43
5. Shėtitje dhe Darkė Safari nė Shkretėtirė me Transfertė - €47
6. Parku Ujor Aquaventure me Transfertė - €89
7. Shfaqje me delfine dhe foka tek Dubai Delphinarium pa Transferte - €43
8. Hyrje Ditore tek Parku i Bollywoodit nė Dubai Parks and Resorts me Transfertė - €80 Ose
Hyrje Ditore nė dy parqe nė brėndėsi tė Dubai Parks and Resorts me Transferte - €93
9. Xhiro me Anije nė Dubai Marina nė Perėndim me Transfertė - €37

*Shėnim: Nuk lejohet hyrja nė xhami pėr Femrat qė nuk plotėsojnė kushtet pėr njė veshje tė pėrshtatme si mėposhtė:
1. Krahėt dhe Kėmbėt e mbuluar me copė jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokėve me njė shami jo-transparente.

Vjeshtė nė Dubai, 8 Ditė €729

LISTA E ĒMIMEVE

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė