Nga Data: Deri datė: Dhomė

Pranverė nė Romė dhe Firence, 5 Ditė - €259

2. Itali

2. Itali

Dita e Parë: Nisja nga Tirana me autobus për në Durrës. Nisja me traget nga Durrësi në orën 22.00. Sistemimi dhe Fjetje në Traget. 

Dita e Dytë: Mbrritja në Bari më 07.00. Transferta me autobus për në Firence. Udhëtimi zgjat 7 orë pa ndalesa. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritje në Firence.Vizitë panoramike e qytetit: Piazza Della Signora, Sheshi D’Uomo, Sheshi San Lorenzo, Muzeu Davide, Sheshi San Maria Novella, San Trinita, Ponte Vecchio dhe Pallati Piti. Sistemimi dhe Fjetje në hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Romë rreth orës 07.30. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Vizitë panoramike e Romës: Piazza Del Popolo, Via Del Corso, Fontana Di Trevi, Pantheon, Piazza Venezia, Piazza Di Spanja, Piazza Navona, Koloseum. Sheshi San Pietro. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Transfertë për në Bari. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë pa ndalesa. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritje në Bari. Nisja me traget për në Durrës në orën 22.00. Sistemimi dhe Fjetje në Traget.

Dita e Pestë: Mbrritja në Durrës në 07.00. Vazhdimi i udhëtimit për në Tiranë.

- Nisje më 19 Prill

Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me traget
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim 2 netė nė hotel dhe 2 netė nė kabinė tė brendshme nė traget.
4. Mėngjeset vetėm nė Hotel..
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.

Pranverė nė Romė dhe Firence, 5 Ditė - €259

LISTA E ĒMIMEVE

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė