Nga Data: Deri datė: Dhomė

Ariti Grand - Kanoni, Korfuz (MP)

Korfuz

Korfuz

Hoteli Ariti Grand është me 4 Yje dhe ndodhet në Kanoni, në zonën më të bukur në Korfuz, e cila është e ngritur në një kodër. Hoteli ndodhet në qytetin e Korfuzit, qendra e së cilit është vetëm 3,5 km larg qendrës së qytetit, “Sheshit të Hajdutëve”. Largësia nga Aeroporti i vetëm i ishullit është vetëm 2 km.

Hoteli është ndërtuar në 1976-ën dhe është rinovuar totalisht në vitin 2008. Hoteli është i përbërë nga 156 dhoma, nga të cilat 91 janë dhoma standarte, 24 apartamente dhe 4 suita. Hoteli gjendet shumë afër me disa nga pikat kryesore atraktive të ishullit si Kanoni 200 metra larg, Shën Mëria e Shkëmbinjve, Pontikonisi vetëm 1 km, Kalaja e re dhe e Vjetër e ishullit vetëm 3,5 km.


Facilitetet e hotelit:

-       Dhoma me ajër të kondicionuar;

-       2 Dhoma Konferencash;

-       2 Bare;

-       Restorant në hotel;

-       Kafe në hollin kryesor të hotelit;

-       Internet në zonat publike, i cili është pa pagesë;

-       Shërbim mjekesor kur është nevoja;

-       Parking falas;

-       Kasafortë te recepsioni;

-       Pishinë të jashtmë;

-       Peshqira për pishinën ofrohen në recepsion;

-       Fusha Tenisi vetëm 150 larg hotelit;

 

Facilitetet e dhomave:

Të gjitha dhomat dhe Suitat kanë ballkon privat me pamje nga laguna ose nga mali.

-       Tualet të bollshëm;

-       Shapka për tualetin;

-       Tharëse flokësh;

-       Televizor;

-       Internet Wi-Fi falas;

-       Telefon;

-       Sistem zgjimi “Wake up call”  nqs e dëshironi;

-       Shërbim dhomë nqs e dëshironi;

 

Kujdes:
Nga 1 Janari 2018, në të gjithë Hotelet e Greqisë aplikohet Taksë lokale Qëndrimi
Klientë DUHET ta paguajnë direkt në Hotel. 
Taksat janë: 
• Hotel 5*: €4.00 për dhomë në natë
• Hotel 4*: €3.00 për dhomë në natë
• Hotel 3*: €1.50 për dhomë në natë
• Hotel 2* dhe 1*: €0.50 për dhomë në natë

 

Më Shume Detaje: Koncepti qė hoteli ofron:
- "Bed and Breakfast" Mėngjesi dhe akomodimi i pėrfshirė;
Ariti Grand - Kanoni, Korfuz (MP)

LISTA E ĒMIMEVE

Ēmimet e dhomave

» Dhomė Standart (Max: 3 Rritur) Tarifa
nga 30/04/2019 nė 27/05/2019
€ 70.15
nga 28/05/2019 nė 30/06/2019
€ 93.15
nga 01/07/2019 nė 25/07/2019
€ 116.15
nga 26/07/2019 nė 31/08/2019
€ 140.30
nga 01/09/2019 nė 30/09/2019
€ 116.15
nga 01/10/2019 nė 31/10/2019
€ 70.15
» Dhomė Standart Pamje nga Pishina (Max: 3 Rritur) Tarifa
nga 30/04/2019 nė 27/05/2019
€ 81.65
nga 28/05/2019 nė 30/06/2019
€ 104.65
nga 01/07/2019 nė 25/07/2019
€ 128.80
nga 26/07/2019 nė 31/08/2019
€ 151.80
nga 01/09/2019 nė 30/09/2019
€ 128.80
nga 01/10/2019 nė 31/10/2019
€ 81.65

Ēmimet pėr dhomė, akomodimi fjetje dhe mėngjes

Nga Data: Deri datė: Dhomė