Nga Data: Deri datė: Dhomė

Blue Waters Club 5* - Side

Side

Side

Hoteli me 5 yje ndodhet në zonën e Manavgatit në Side, është ndërtuar në 1995 dhe është rikonstruktuar në 2009. Ky hotel disponon 651 dhoma në total (142 dhoma club, 153 dhoma familjare club, 17 suita familjare club, 205 dhoma standarte, 23 dhoma familjare, 7 dhoma për handikapatët, 95 dhoma familjare deluxe, 7 junior suita dhe 2 suita).

Të gjitha dhomat kanë:
- Ajër të Kondicionuar
- Ballkon
- Tapet
- Vaskë
- Tharëse flokësh  
- Telefon (me pagesë)
- Minibar
- TV satelitor  

Brenda kompleksit të Hotelit:
- Open Bufe në Restorantin e Jashtëm e të brendshëm dhe 3 Restorante A’La Carte (Austriak, Kinez dhe Turk)
- Kafe turke, Bar në pishinë, Bar në Plazh, Snack Bar, Vitamin bar, Lobi bar, Disko dhe Agora Bar
- Pishinë e jashtme, Pishinë e brendshme, Pishinë për fëmijë dhe Pishine me rrëshkitëse
- Plazh
- Fitness, Mini-golf, Sauna, Banjo Turke dhe Jakuzzi  
- Internet
- Kinema, Mini-club, Park lojrash për fëmijë, Junior - Club, Disko, Babysitter, Librari, Parukeri, Shopping Center, Muzikë live, Gjimnastikë, Shërbim Mjekësor, etj.

Më Shume Detaje: Koncepti "Ultra All Inclusive" pėrfshin:
- Mėngjesi, Mengjesi i vone, dreka dhe darka bufe ne Restorantin Kryesor
- Akullore, Ēaj, Kafe dhe Ėmbelsira gjatė ditės.
- 3 Restorante A’la Carte (Austriak, Kinez dhe Turk) me rezervim vetėm njėherė nga dita e mbrritjes.
- Snack bar
- Tė gjitha pijet alkolike tė vendit dhe jo alkolike.
- Animacion
- Mini-club
- Park lojrash pėr fėmijė
- Aerobi
- Gjimnastikė
- Sauna
- Banjo Turke
- Fitness Center
- Volejboll
- Basketboll
- Ēadrat, Peshqirėt dhe Shezlonge nė plazh dhe pishinė

Pėr fėmijėt:
- Mini-club (4-12 vjec)
- Pishinė
- Park lojrash pėr fėmijė
- Rrėshkitėse

Hoteli ndodhet 65 km larg Aeroportit tė Antalyas, 75 km nga Antalya dhe 5 km nga Side. Hoteli ndodhet nė breg tė detit.

Blue Waters Club 5* - Side

LISTA E ĒMIMEVE

Pikė Informative

Nga Data: Deri datė: Dhomė