Nga Data: Deri datė: Dhomė

Ela Quality Resort 5* - Belek

Belek

Belek

Hoteli me 5 yje është vendosur në bregdetin e Belek-ut, në një sipërfaqe prej 110.000 m2. Hoteli është i përbërë nga 583 Dhoma në Total, ndër të cilat ka Dhoma Standarte , Family Duplex Suita, Villa afër Liqenit dhe Suita ( këto të fundit janë kryesisht me pamje nga deti).

Dhomat janë të gjitha me stil oriental, dhe janë të pajisura me:
- Ajër të kondicionuar
- TV satelitor
- Minibar (lëngje frutash, ujë, birrë)
- Kasafortë dixhitale
- Telefon në dhomë dhe në tualet
- Tharëse flokësh
- Vaskë
- Ballkon/terracë
- Parket 

Brenda kompleksit të Hotelit:
- Recepsioni, Lobby bar dhe 6 Ashensorë Panoramikë
- Restoranti kryesor “Enderun“ dhe 7 Restorante a la carte
- 11 Bare
Pishinë e jashtme, Pishinë për fëmijë, Pishinë afër Villa-ve dhe Akuapark me 5 rrëshkitëse për të rritur dhe fëmië
- Qendër Tregtare, Mini – shop dhe Dyqane suvenirësh
- Parukeri
- Fotograf
- SPA Center
- Kinema e brendshme dhe e jashtme
- Jakuzzi, Sauna dhe Banjo Turke
- Fitnes Hall
- Bowling
- Bilardo
- Internet Kafe
- Wireless
- Sallë lojrash
- Mini – club dhe Kënd lojrash për fëmijë
- Disko
- 4 Fusha Tenisi, Basketboll, Fushë Volejbolli, Kanoe, Katamaran, Kurse për Belly Dance, Sallë Konferencash, Parking, Lavanteri, Doktor, Makina me qera, Golf, Studio Arti, Librari, etj.

 

Më Shume Detaje: Koncepti “Ela All Inclusive“ pėrfshin :
- Mėngjesi, dreka dhe darka (bufe e hapur)
- Tė gjitha pijet e vendit alkoolike dhe jo alkoolike (te cilėsuara)
- Disa pije tė importit (pa pagesė deri nė mesnatė)
- Lėng portokalli (shėrbehet nė mėngjes – falas)
- Akullore (14.00 – 18.00)
- Restorant a la carte (1 herė gjatė javės pėr secilin restorant – me rezervim)
- Mini buffet pėr fėmijė
- Animacione
- Night Show
- Mini - club pėr fėmijė
- Volejboll nė plazh
- Basketboll
- Mini – futboll
- Mini - golf
- Tenis
- Aerobi
- Lojė me shigjeta
- Sauna
- Banjo Turke
- Hamam
- Akuapark
- Fitness Center
- Kurse pėr Belly Dance
- Kurse gatimi pėr tė rritur
- Disko
- Kinema
- Cadrat dhe shezlongė nė plazh dhe pishinė
- Dyshekė plazhi dhe peshqirėt e plazhit
Ndodhet vetėm 35km larg aeroportit dhe ndodhet nė breg tė detit.

Ela Quality Resort 5* - Belek

LISTA E ĒMIMEVE

Pikė Informative

Nga Data: Deri datė: Dhomė