Nga Data: Deri datė: Dhomė

MC Arancia Resort 5* - Alanya

Alanya

Alanya

Hotel Arancia - 5 yje ka një sipërfaqje prej 66.000 m² dhe përbëhet nga një ndërtesë 7 katëshe. Numri total i dhomave që disponon hoteli është 485 në total prej të cilave 465 dhoma standarte (328 dhoma me pamje nga deti dhe 130 dhoma me pamje nga kopshti), 22 dhoma familjare dhe 5 dhoma për paraplegjikët.

Dhomat janë të pajisura me:
- TV satelitor
- Minibar
- Ajër i kondicionuar
- Kasafortë (me pagesë)
- Tapet
- Ballkon
- Vaskë & dush
- Telefon (me pagesë)
- Tharëse flokësh

Brenda kompleksit të Hotelit:
- Restorant i Jashtëm, Restorant i Brendshëm dhe 2 Restorante A La Carte (Italian dhe Peshk)
- 10 Bar-e
- 3 Pishina të Jashtme, Pishinë e Mbyllur, Pishinë për Fëmijë dhe 3 Rrëshkitëse
- Plazh me rërë dhe guralecë, shezlongje cadra dhe peshqirë në plazh pa pagesë
- Fitness, Sauna, Banjo Turke, Jakuzi dhe Qendër SPA
- Disko
- Miniclub
- Volejboll në Plazh
- Fushë Tenisi, Fushë Basketbolli, Muzikë Live, Dyqane, Kujdestare për Fëmijë, Bilardo, Bowling, Sallon Bukurie, Parukeri, Park Lojrash, Ping Pong, Lojë me Letra, Lojë me Shigjeta, Shkëmbim Valute, Internet Kafe, Internet në Loby, Makina me qera, Shërbim Lavanterie, Shërbim Mjekësor, etj.

Më Shume Detaje:

Koncepti "Ultra All Inclusive" pėrfshin:
- Mėngjesi, Mengjes i vonė, dreka, dreka e vonė, darka dhe darka vonė bufe nė Restorantin Kryesor.
- Tė gjitha pijet alkolike tė vendit dhe jo alkolike nga ora 10 deri nė 24:00.
- Restorant A La Carte (Italian dhe Peshku 1 herė pa pagesė nė secilin restorant - me rezervim)
- Animacion
- Akuapark
- Aerobi
- Gjimnastikė
- Fitness
- Sauna
- Banjo Turke
- Volejboll nė Plazh
- Basketboll
- Tenis
- Muzikė Live
- Ping Pong
- Lojė me letra
- Boccia
- Cadrat dhe shezlonge nė plazh dhe pishinė
- Dyshekė nė plazh dhe pishinė
- Peshqirė nė plazh dhe pishinė

Pėr fėmijėt:
- Menu pėr Fėmijė
- Animacion
- Pishinė pėr Fėmijė
- Mini-club (04-06 vjec)
- Park Lojrash

Hoteli ėshtė i vendosur 110 km larg Aeroportit tė Antalyas dhe 12 km larg qytetit tė Alanya-s.
Hoteli ndodhet nė breg tė detit.

MC Arancia Resort 5* - Alanya

LISTA E ĒMIMEVE

Pikė Informative

Nga Data: Deri datė: Dhomė