Nga Data: Deri datė: Dhomė

Viti i Ri nė Dubai, 8 Ditė €1099

Emiratet Arabe

Emiratet Arabe

Dita e Parë 27 Dhjetor 2018: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Shkupit. Fluturimi direkt Shkup - Dubai. Nisja nga Shkupi në orën 13.25. Mbrritja në Dubai në orën 21.25. Transferimi në Hotel në Dubai. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë 28 Dhjetor 2018Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund do të udhëtojl tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qëndra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatervani Kërcimtar.


(Opsionale), Xhiro në perëndim tek rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait - në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgervishtësave në Dubai. Me piknisje në clubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro do tju japi mundesinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.

Dita e Tretë 29 Dhjetor 2018: Mëngjesi në Hotel.

(Opsionale) Shfaqje me Delfinë dhe Foka në Dolphinarium pa transferte.
 
(Opsionale) Mbasdreke nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Shëtitje me gamile, Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.
Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt 30 Dhjetor 2018: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale), Ngjitje në Kullën Burj Khalifa, Kulla më e lartë në botë me 160 kate. 

(Opsionale), Vizitë gjatë natës në lokalin e vetëm prej Akulli në Lindjen e Mesme quajtur Chillout Ice Lounge Dubai - Skulptura prej Akulli, Cokollatë e ngrohtë dhe Embëlsirë janë disa prej kenaqesive që të dhuron kjo eksperiencë unike.


Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë 31 Dhjetor 2018: Mëngjesi në Hotel.

(Opsionale) Darkë Speciale e Vitit të Ri, me disa Opsione, me Pije të përfshira dhe Muzikë

Dita e Gjashtë 1 Janar 2019: Mëngjesi në Hotel.

(Opsionale) Parku Ujor Aquaventure, me rrëshqitësen e famshme që kalon nën ujë dhe lojra të tjera ujore.

Dita e Shtatë 2 Janar 2019: Mëngjesi në Hotel. Shëtitje në Abu Dhabi. Abu Dhabi, Kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Vizitë e xhamisë Sheikh Zayed, kryevepër e arkitekturës, Pallati i Emirateve, Heritage Village, Marina Mall, Ishulli Saadyat, Ishulli Yas ku ndodhet kompleksi Ferrari World dhe pista e garave të Formula 1 Abu Dhabi Grand Prix.

(Opsionale) Festoni natën e fundit të eksperiencës suaj në Emirate tek Bari Rooftop nga më të famshmit në qytet quajtur Level 43 tek Hoteli Four Points by Sheraton në rrugën Kryesore të Dubait. Përfshihet transporti dhe usqhimi kanape për 1 orë servirje ku nuk do mungojne brusketa, salmon, karkaleca etj.


Fjetje në Hotel.

Dita e Tetë. 3 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi direkt Dubai - Shkup. Nisja nga Dubai në orën 9.25. Mbrritja në Shkup në orën 12.25. Nisja me autobus nga Shkupi në Tiranë.

Hoteli ku do te akomodohet grupi.

Element Hotel Me'aisam 4*+  Me'aisam, Dubai

Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
• Transferimi Vajtje Ardhje me autobuz nga Tirana nė Aeroportin e Shkupit
• Bileta e Avionit pėr Fluturim Direkt Shkup - Dubai - Shkup.
• Transfertat nga Aeroporti nė Hotel dhe anasjelltas.
• Akomodimi nė Hotel me 4* nė Dubai.
• Mėngjeset nė Hotel.
• Shėtitjet me Autobuz sipas Programit.
• Guida vendase nė disa Shėtitje.
• Shoqėrues nė Shqip pėrgjatė gjithė udhėtimit

Nė pagesė nuk pėrfshihen:
• Tarifa e vizės sė hyrjes nė Dubai.
• Tė gjithė Ekskursionet "Opsionale".
• Darka Speciale e Vitit tė Ri.

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtesė pėr Vizė Hyrje - €79
2. Xhiro me Anije Catamaran nė Dubai Marina me transfertė - €37
3. Ngjitje nė Observatorin e Burj Khalifa me transfertė - €61
4. Jeep Safari nė Shkretėtirė me Darkė Bufe tė pėrfshirė me transfertė - €69
5. Hyrje Ditore nė Parkun Ujor Aquaventure me transfertė - €89
6. Shfaqje me Delfina dhe Foka nė Delphinarium Dubai pa transferte - €49
7. Hyrja me 1 pije tė ngrohtė + 1 Embėlsirė nė Lokalin prej Akulli nė Dubai me transfertė - €42
8. Darka Kanape tek lokali Level 43 nė hotelin Four Points by Sheraton me transfertė - €59
9. Darkat Gala pėr Natėn e Vitit tė ri:
a. H Hotel 5*me Transferte - €149 (Eat and Meat Restaurant: Ushqim + Pije Alkolike dhe Joalkolike + Muzike Live)
b. Vida Downtown 4* Boutique (nė sheshin downtown Dubai tek Fyshekzjarret) - €249 (3in1 Restaurant: Ushqim + Pije Alkolike dhe Joalkolike + DJ set)
b. c. Atlantis the Palm Hotel 5* - €889 (Darka nė Plazh: Ushqim + Pije Alkolike dhe Jo Alkolike + Program Special)

Viti i Ri nė Dubai, 8 Ditė €1099

LISTA E ĒMIMEVE

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė