Nga Data: Deri datė: Dhomė

Viti Ri nė Vjenė dhe Pragė, 6 Ditė €469

Ceki

Ceki

Dita e Parë, 28 Dhjetor 2019: Fluturimi Direkt për në Budapest. Nisja më 15.00 - Mbrritje më 16.25. Transfertë nga Aeroporti i Budapestit për në Budapest. Vizitë panoramike rreth 2 orë në Budapest. Nisja për në Vjenë. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Mbrritja në Vjenë. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë, 29 Dhjetor 2019: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet e Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit. Vazhdon vizita në Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve dhe Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë, 30 Dhjetor 2019: Mëngjesi në Hotel. Mëngjesi në Hotel. Nisje, herët në mëngjes për në Pragë. Ndalesa të shkurtra gjatë udhëtimit. Shëtitje panoramike, Praga natën. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt, 31 Dhjetor 2019: Mëngjesi në Hotel. Shëtitje me guidë dhe autobus në dispozicion: Lagja Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombëtar të Pragës, kalohet nëpërmjet sheshit të Qytetit të Ri, vizitohet Qyteti i vjetër me sheshin e tij karakteristik, kalimi nëpërmjet kullës së orës astrologjike, kalimi dhe njohja me Urën e famshme të Charlsit e cila është e zbukuruar nga 30 statuja të stileve të ndryshme. Haratchani, Kisha e Loretos, Kështjella e Pragës, ku ndodhet dhe Selia zyrtare e Presidentit, Bazilika brenda kështjellës dhe Galeria Kombëtare, Katedralja Shën Vitus, Bazilika e Shën Xhorxhit, Pallati Mbretëror, Rrugica e artë.
Opsionale: Viti i Ri me zgjedhje opsionale.
Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë, 1 Janar 2020: Mëngjesi ne Hotel. Nisje, herët në mëngjes për në Bratisllavë. Ndalesa të shkurtra gjatë udhëtimit. Vizitë e shkurtër në Monumentet Kryesore te qytetit të Bratislavës. Më pas, Nisja për në qytetin e Budapestit. Mbrritje, Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Gjashtë, 2 Janar 2020: Transfertë për në aeroportin e Budapestit. Nisja më 06.50. - Mbrritje më 08.200. Mbrritje në Tiranë.

Me Shume Detaje: Ēmimi pėrfshin:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus,
3. Akomodim nė hotel me 3 yje,
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit,
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė bagazh me pėrmasa deri nė 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
• Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
• Hyrjet nė monumente dhe muzeume.

Viti Ri nė Vjenė dhe Pragė, 6 Ditė €469

LISTA E ĒMIMEVE

Ēmimet e dhomave

» Viti i Ri
nga 28/12/2019 nė 02/01/2020
Tarifa »
Dhomė Standart (Max: 3 Rritur)
€ 469.00


Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė