Nga Data: Deri datė: Dhomė

Viti i Ri nė Beograd dhe Sarajevė, 4 Ditė €139

Serbi

Serbi

Dita e Parë, 30 Dhjetor 2019: Nisja nga Tirana me autobus në drejtim të Malit të Zi. Gjatë rrugës, pushime per kafe. Kalimi nga Nikshiq për në Medjugorje. Vizitë e Katedrales së Zonjës së Paqes. Vazhdon udhëtimi për në Mostar, ku vizitohen: Ura e Mostarit, Katedralja dhe Xhamia. Vazhdon udhëtimi për në Sarajevë. Mbrritja në Sarajevë. Sistemimi dhe Darkë në Hotel.

Dita e Dytë, 31 Dhjetor 2019: Mëngjes në Hotel. Viizitë panoramike rreth 2 orë e Monumenteve të Sarajevës, si Kështjella, Rrugët Saraç, Kazandziluk dhe Bravadziluk Kulla e Sahatit, etj. Nisja nga për në Beograd. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe drekë. Mbërritja në Beograd. Sistemimi në Hotel.
Opsionale: Darka Speciale e Vitit të Ri në Anije Kej.

Dita e Tretë, 1 Janar 2020: Mëngjesi në Hotel. Pas orës 11.00Vizitë në monumentet kryesore te qytetit si kisha e Shën Savës, Biblioteka Kombëtare, shëtitje në bulevardin kryesor "Kneza Millosha", Parku i Pioniereve, Parlamenti i Serbisë, Bashkia e qytetit te Beogradit, ura Branko edhe ura e re e qytetit Ada, lagjet diplomatike si Senjak edhe Dedinje, Parku Kalemegdan ku gjenden rrenojat romake te qytetit antik, Statuja e Fitores, Rruga kryesore tregtare e Beogradit Kneza Mihaila. Do të shkojmë ne Novi Beograd për të vizituar parkun e Miqësisë, USCE, zyrat e Komitetit Qëndror të partisë Komuniste edhe "Bllokun" e Novi Beograd. Në vazhdim pas do shkojmë tek rruga e Shkodranëve "Skadarska Ulica". Darkë në hotel.

Dita e Katërt, 2 Janar 2019: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Tiranë. Ndalesë e shkurtër në Prishtinë ku do të vizirohet qëndra historike e qytetit si Monumenti i Pavarësisë "New Born", bulevardi Nënë Tereza ku gjenden Teatri Kombëtar edhe Monumenti i Skënderbeut. Ndalesë për drekë në Prishtinë. Gjatë pasdites, nisja për në Tiranë. Mbërritja në Tiranë gjatë darkës.

OPSIONALE
- Shtesë për Darkën e Vitit të në Anije, Muzikë live, Argëtim, Pije të përfshira pa limit. - €65
- Shtesë për Darkën e Vitit të në Hotel Jugoslavija 3*, Muzikë live, Argëtim, Pije të përfshira. - €63

Me Shume Detaje: Ēmimi pėrfshin:
1. Udhėtimi vajtje - ardhje, Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
2. Akomodim nė hotel pėr 3 netė qėndrimi.
3. Mėngjeset dhe 2 Darka.
4. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
Opsionale: Darka Speciale e Vitit tė Ri nė Anije Kej I €65 ose nė Hotel Jugoslavija* €63

Viti i Ri nė Beograd dhe Sarajevė, 4 Ditė €139

LISTA E ĒMIMEVE

Ēmimet e dhomave

» Viti i Ri
nga 30/12/2019 nė 02/01/2020
Tarifa »
Dhomė Standart (Max: 3 Rritur)
€ 139.00


Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė