info@plazh.com +35542233997

Louis Ionian Sun

/ Korfuz
14 km nga aeroporti


Louis Ionian Sun

Korfuz
Alternativat e dhomave dhe akomodimit
Free Sale
Dhomë Standard Pamje nga Deti + 0 €


All Inclusive (AI)
7 Netë
Çmimi Total

1704 €
Rezervo
Free Sale
Dhomë Familjare Pamje nga ... + 144.9 €


All Inclusive (AI)
7 Netë
Çmimi Total

1849 €
Rezervo
Free Sale
Dhomë Familjare Pamje nga ... + 257.6 €


All Inclusive (AI)
7 Netë
Çmimi Total

1962 €
Rezervo
Departure Bus
Tiranë - Korfuz
09/08/2021 22:00
Return Bus
Korfuz - Tiranë
17/08/2021 11:30

Hoteli Primasol Louis Ionian Sun është me 4 Yje dhe ndodhet në fshatin Agios Ioannis Peristeron, i cili gjendet rreth 15 km në jug të qytetit të Korfuzit. Zona ku gjendet hoteli konsiderohet nga zonat që frekuentohet më së shumti nga turistët, duke qënë së në këtë zonë gjendet edhe një numër shumë i madh hotelesh.

Atributet e hotelit
  • Aquapark
  • Sugjeruar
  • Buzë detit
  • Familjar
Përshkrim i hotelit

Hoteli Primasol Louis Ionian Sun është me 4 Yje dhe ndodhet në fshatin Agios Ioannis Peristeron, i cili gjendet rreth 15 km në jug të qytetit të Korfuzit. Zona ku gjendet hoteli konsiderohet nga zonat që frekuentohet më së shumti nga turistët, duke qënë së në këtë zonë gjendet edhe një numër shumë i madh hotelesh.  Distanca e hotelit nga deti është vetëm 20 metra, duke kaluar rrugën që gjendet përpara hotelit. Aty gjendet një plazh i vogël zallor. Hoteli është ndërtuar nga fillimi i vitete ’80 dhe restaurimi i fundit i tij është bërë në vitin 2011. 

Facilitetet e dhomave: 

1.   Dhomat Standarte – 22m2  - Max 3 Persona 

Facilitetet:

-       Tualet;

-       Wc

-       Ballkon ose taracë;

-       Televizor me antenë satelitore;

-       Tharëse flokësh;

-       Ndalohet të pihet duhani në dhomë;

-       Pajisje për të bërë çaj edhe kafe;

-       Ajër të kondicionuar, i cili operon gjatë muajve Qershor deri në Shtator;

-       Telefon;

-       Kasafortë, e cila është me pagesë dhe duhet paguar në recepsion;

 

2.    Dhomat Familjare - 25m2  - Max 4 Persona 

Facilitetet:

-       Tualet;

-       Wc

-       Ballkon ose taracë;

-       Televizor me antenë satelitore;

-       Tharëse flokësh;

-       Ndalohet të pihet duhani në dhomë;

-       Pajisje për të bërë çaj edhe kafe;

-       Ajër të kondicionuar, i cili operon gjatë muajve Qershor deri në Shtator;

-       Telefon;

-       Kasafortë, e cila është me pagesë dhe duhet paguar në recepsion;

 

Facilitetet e hotelit:

-       Mini market, dyqan suveniresh;

-       Wi-fi internet në të gjithë godinën, i cili është me pagesë;

-       Kënd interneti;

-       Shërbim lavanterie;

-       Shërbim këmbimi valute;

-       Doktor nqs do të nevojitet;

 

Facilitete rekreative dhe sportive:

-       1 pishinë e jashtme;

-       2 fusha tenisi;

-       Volejboll;

-       Park ujor me dy rrëshqitëse uji;

-       Bilardo;

-       Program animacioni;

-       Barketboll;

-       Ping pong;

-       Pishinë për fëmijët;

-       Kënd lojrash;

 

Restorantet edhe Baret: 

1.    Vakti i Mëngjesit: 07:00 am – 10:00 am

Mëngjesi shërbehet në formën bufe duke përfshirë një varietet djathrash, sallamrash, specialitete me vezë, bukë të frekëta dhe të ngrohta, gatime të lehta të ngrohta për mëngjesin, fruta të ndryshme.

 

2.    Mëngjesi i vonët: 10:00 am – 12:00 am

Për ata që nuk zgjohen dot shpejtë, hoteli ofron një mëngjes të dytë për ata, i cili është një version paksa më i vogël dhe shërbehet afër pishinës.

 

3.    Vakti i paradrekës i paketuar: 10:00 am – 15:00 am

Për kohën që do të gjendeni në plazh, mund të pososini në recepsion 24 me përpara vaktin e paradrekës për ditën e nesërme nqs doni të merrni dicka me vete për në plazh. Ky vakt i përgatitur përfshinë 2 fruta, 1 ëmbëlsirë, 1 shishe uji, 1 lëng frutash.

 

4.    Vakti i drekës: 12:00 am – 15:00 am

Shërbehet në formën bufe duke përfshirë gatime tradicionale Greke ose ndërkombëtare.

 

5.    Gatime të shpejta: 15:00 am – 18:00 am

Gatime të shpejta si sanduiçe, hamburger, waffles, donat etj.

 

6.    Vakti i Darkës: 18:30 am – 21:30 am

Darka shërbehet në formën bufe duke ofruar disa lloje kuzhinash çdo javë si ajo Greke, Italiane, Aziatike, e Lindjes së mesme etj.

 

7.    Këndi i ushqimit Sorentino Yummy: 18:30 am – 21:30 am

Ky kënd gjendet pranë bufesë së darkës dhe shërben ushqime për pushuesit e vegjël.

 

8.    Ushqime të vonshme: 22:00 am – 24:00 am

Ofrohen një gamë e madhe brumërash, ëmbëlsirash.

 

9.    Pije Alkolike: 10:00 am – 24:00 am

Prodhime alkolike vendase si birrë ne kriko, pije freskuese, verë, liker edhe koktejle të ndryshme me këto pije;

 

10. Pije jo alkolike: 10:00 am – 24:00 am

Këtu përfshihen: pije freskuese, lëngje frutash edhe ujë jo të ambalazhuar;

 

11. Pije të ngrohta: 07:00 am – 24:00 am

Këtu përfshihen pije të ngrohta si kafe, kapucino, çaj, çokollatë të ngrohtë, kafe ekspres;

 

Ku shërbehen:

-       Mëngjesi shërbehet në restorantin kryesor;

-       Mëngjesi i vonët shërbehet në pishinë;

-       Dreka shërbehet në restorantin kryesor;

-       Gatimet e shpejta shërbehen në barin e plazhit;

-       Darka shërbehet në restorantin kryesor;

-       Ushqimet e vonshme shërbehen tek Bari kryesor;

-       Pijet e ditës shërbehen tek bari kryesor i hotelit, tek bari I pishinës edhe tek bari i plazhit;

-       Pijet e darkës shërbehen tek bari kryesor i hotelit;