Nga Data: Deri datė: Dhomė

Calypso Siviri 2* Superior

Halkidiki

Halkidiki

Në një vend paqësor, pranë pyllit dhe fshatit të vogël Siviri dhe vetëm 500 metra larg plazhit ndodhet hotel Calypso. Siviri është i famshëm për tavernat e tij të peshkut dhe kombinon bukuritë e malit me kënaqësitë e gatimeve me produkte të detit.

Vetëm 150 metra larg hotelit ndodhet një supermarket dhe një linjë autobuzash për ekskursione. Komforti dhe qetësia janë karakteristikat e hotelit. Në një ambjent të gjelbër hoteli ofron të gjitha objektet si pishinë, shezlong, çadra, bar në pishinë, TV me satelit.

Me 22 dhoma në tre kate klientët mund të shijojnë pushimet e ëndërruara. Dhomat kanë telefon, frigorifer, kasafortë, tharëse flokësh, TV me satelit, banjo private. Pastrimi i përditshëm i dhomave, ndërrimi i peshqirëve 3 herë në javë, ndërrimi i çarçafëve dy herë në javë.

 Koncepti All Inclusive në Hotel përfshin:

Mëngjesi: 08:00-10:00 (buffet)
Dreka: 13:30-15:00 (buffet: 2-3 ushqime kryesore dhe sallata)
Darka : 19:30-21:30 (buffet:  pule, mish derri, qengji,  ushqim kuzhinie si musaka, mish vendi, lasagna, etj, dhe ushqim deti 2 herë në javë) - si dhe sallatë. Për darkë ka 5-6 ushqime kryesore dhe rreth 9 lloje të ndryshme të sallatës.
12:00 - 22:00 në BAR janë te pëfshira : kafe filter , lëng, koka-cola, fanta, sprite, birrë, verë.

Kujdes:
Nga 1 Janari 2018, në të gjithë Hotelet e Greqisë aplikohet Taksë lokale Qëndrimi
Klientë DUHET ta paguajnë direkt në Hotel. 
Taksat janë: 
• Hotel 5*: €4.00 për dhomë në natë
• Hotel 4*: €3.00 për dhomë në natë
• Hotel 3*: €1.50 për dhomë në natë
• Hotel 2* dhe 1*: €0.50 për dhomë në natë

Më Shume Detaje:

Calypso Siviri 2* Superior

LISTA E ĒMIMEVE

Ēmimet e dhomave

» Dhomė Standart Dyshe (Max: 2 Rritur) Tarifa
nga 28/04/2018 nė 10/05/2018
€ 48.00
nga 11/05/2018 nė 21/05/2018
€ 43.20
nga 22/05/2018 nė 31/05/2018
€ 52.80
nga 01/06/2018 nė 11/06/2018
€ 57.60
nga 12/06/2018 nė 30/06/2018
€ 72.00
nga 01/07/2018 nė 23/07/2018
€ 81.60
nga 24/07/2018 nė 21/08/2018
€ 91.20
nga 22/08/2018 nė 31/08/2018
€ 81.60
nga 01/09/2018 nė 09/09/2018
€ 72.00
nga 10/09/2018 nė 30/09/2018
€ 57.60
» Dhomė Standart (Max: 2 Rritur + 1 Bebe) Tarifa
nga 28/04/2018 nė 10/05/2018
€ 48.00
nga 11/05/2018 nė 21/05/2018
€ 43.20
nga 22/05/2018 nė 31/05/2018
€ 52.80
nga 01/06/2018 nė 11/06/2018
€ 57.60
nga 12/06/2018 nė 30/06/2018
€ 72.00
nga 01/07/2018 nė 23/07/2018
€ 81.60
nga 24/07/2018 nė 21/08/2018
€ 91.20
nga 22/08/2018 nė 31/08/2018
€ 81.60
nga 01/09/2018 nė 09/09/2018
€ 72.00
nga 10/09/2018 nė 30/09/2018
€ 57.60
» Dhomė Standart Treshe (Max: 3 Rritur) Tarifa
nga 28/04/2018 nė 10/05/2018
€ 64.80
nga 11/05/2018 nė 21/05/2018
€ 58.32
nga 22/05/2018 nė 31/05/2018
€ 71.28
nga 01/06/2018 nė 11/06/2018
€ 77.76
nga 12/06/2018 nė 30/06/2018
€ 97.20
nga 01/07/2018 nė 23/07/2018
€ 111.36
nga 24/07/2018 nė 21/08/2018
€ 123.12
nga 22/08/2018 nė 31/08/2018
€ 111.36
nga 01/09/2018 nė 09/09/2018
€ 97.20
nga 10/09/2018 nė 30/09/2018
€ 77.76

Ēmimet pėr dhomė, akomodimi all inclusive

Nga Data: Deri datė: Dhomė