Nga Data: Deri datė: Dhomė

Chaika Resort 4* - Burgas

Burgas

Burgas

Kompleksi Chaika është i përbërë nga 3 krahë – Chaika Beach, Arcadia dhe Metropol. Ajo është e vendosur në qendër të vendpushimit, në rreshtin e parë, vetëm 50 m larg plazhit, vetëm pas shëtitores kryesore të këmbësorëve.Ky kompleks ndodhet në vendpushimin Bullgar të Sunny Beach, afër bareve dhe restoranteve, pranë plazhit. Kompleksi ofron strehim ideal për të kaluar pushime të paharrueshëm me të gjithë familjen, pasi ajo kujdeset për nevojat e fëmijëve dhe të rriturve njësoj.Ajo përmban një dizajn mahnitës arkitekturor që përzihet në mënyrë të përkryer me brendësinë moderne dhe dekorin bashkëkohor. Dhomat janë të bollshme dhe të zbukuruara në tonet qetësuese blu dhe ngjyrë bezhë, dhe përfshijnë të gjitha shërbimet dhe lehtësirat e nevojshme për mysafirët që të ndihen sa më komodë.Të ftuarit që qëndrojnë në këtë vendpushim simpatik mund të përfitojnë nga qasja direkte në plazh, e cila është vetëm disa hapa larg. Gjithashtu do të gjejnë një zgjedhje të madhe të objekteve në ofertë duke përfshirë pishinë të mrekullueshme në natyrë rrethuar nga loungers dielli, cadra, dhe restorante. Zona e spa përfshin banjë turke, ideale për të shijuar momente relaksuese.

 

 Facilitetet që ofron resorti: 

Pritje 24-orëshe

Kondicioner

Zonë e caktuar për duhan

Dhoma pa duhan

Dhoma familjare

Wi-Fi falas në vende publike

Ashensor

Kuti sigurie (pagesë shtesë)

Këmbim valutor

Supermarket

Berber / sallon bukurie

Makina me qera

Pastrim kimik (pagesë shtesë)

Express check-in / check-out

Kopësht

Shërbim hekurosje (pagesë shtesë)

Lavanderi (pagesë shtesë)

Kasafortë

Tarracë dielli

Dyqan

Kopsht

Shërbim dhomë

Shërbim mjekësor

JO kafshët e mëdha të lejuara (mbi 5 kg)

JO kafshët e vogla të lejuara (nën 5 kg)

Parking

Bar-rostiçeri

Bar plazhi (pagesë shtesë)

Club nate

Wi-Fi në holl (pa pagesë)

Qendra SPA ( pagesë shtesë)

Sallon bukurie (pagesë shtesë)

Parukeri (pagesë shtesë)

 

 

Pishinë  / Wellness: 

 

Masazh (pagesë shtesë)

Pishinë e hapur (sezonale)

Pishine

 

  

Sport dhe argëtim:

 

Pishinë për fëmijët

Çiklizëm

lojë me shigjeta

Palestër

Jacuzzi

Masazh

Pishinë

Cadra

Pool bar

Sauna

Dush me avull

Loungers dielli

Tarracë dielli

Surf

Dhomë solari

Tenis

  

Aktivitete të ndryshme:

Bilardo (pagesë shtesë)

Staf  muzike

Dhomë lojrash

Objekte sportive uji (pagesë shtesë)

Plazh publik, cadra, shezllone - pagesë shtesë

Pishina, cadra, shezllone - pa pagesë

 

 

Ushqim / pije: ARKADIA CHAIKA RESORT

 

Bar

Restorant

Restorant (bufe)

Snack bar

Në restorantin kryesor "Chaika"

Mëngjesi bufe 07.30-10.00h (pjata të nxehta dhe të ftohta, fruta,ëmbëlsira, pije joalkolike dhe të nxehta)

Dreka bufe 12.30-14.30h (pjata të nxehta dhe të ftohta, fruta, ëmbëlsira , akullore, pije alkolike dhe jo alkoolike)

Darkë bufe 18.00-21.00h (pjata të nxehta dhe të ftohta, fruta, ëmbëlsira, akullore, pije alkoolike dhe jo-alkoolike)

Shumëllojshmëri ushqimesh nga ora 11:00 deri 17:00 në restorantin "Metropol"

 

Pije:

 

Pije lokale të pakufizuara (pije alkolike dhe jo-alkolike, birre dhe pije të nxehta) nga ora 10.00
deri 24.00 në barin "Metropol", nga ora 10:00 deri 18:00 në bar "Arcadia",
nga ora 10:00 deri 24:00 në bar irlandez , pije të importuara - pagesë shtesë.

 

 

Facilitete që ofrojnë dhomat:

Krevat shtesë ( divan-krevat)

Klimatizim individual

TV satelitor

Mini frigorifer

Telefon

Kutia e sigurisë (pagesë shtesë)

Banjo me dush / vaskë

Tharëse flokësh (në dhomë)

Ballkon

Mbulesa dyshemeje - qilim

Pastrimi i dhomës - çdo ditë

Ndryshimi i shtratit të rrobave - 2 herë në javë

Pamja nga deti ose mali

Ndryshim peshqirësh – cdo ditë

 

Ushqim / pije: CHAIKA BEACH, CHAIKA RESORT

 

Në restorantin kryesor "Chaika"
    • Mëngjes tip bufe 07.30-10.00h (pjata të nxehta dhe të ftohta, fruta, ëmbëlsira, 
pije joalkolike dhe të nxehta)
    • Drekë tip bufe 12.30-14.30h (pjata të nxehta dhe të ftohta, fruta, ëmbëlsira, 
akullore, pije jo alkolike dhe më pak alkolike)
    • Darkë tip bufe 18.00-21.00h (pjata të nxehta dhe të ftohta, fruta, ëmbëlsira, 
akullore, pije alkolike jo-alkolike)
    • Shumëllojshmëri ushqimesh nga ora 11:00 deri 17:00 në restorantin "Metropol"
 
 Pije:
 
    • Pije lokale të pakufizuara (pije alkolike dhe jo-alkolike, birrë dhe pije të nxehta) 
nga ora 10.00 deri 24.00 në barin "Metropol" (rendi i fundit - para 23: 45h), nga ora
10:00 deri 18:00 në bar "Arcadia", nga ora 10:00 deri 24:00 në bar irlandez
(rendi i fundit - para 23: 45h) dhe nga ora 11:00 deri 17:00 në restorantin "Metropol"
    • Pije të importuara - pagesë shtesë.

 

 Facilitete që ofrojnë dhomat:

Krevat shtesë ( divan-krevat)

Klimatizim individual

TV satelitor

Mini frigorifer

Telefon

Kutia e sigurisë (pagesë shtesë)

Banjo me dush / vaskë

Tharëse flokësh (në dhomë)

Ballkon

Mbulesa dyshemeje - qilim

Pastrimi i dhomës - çdo ditë

Ndryshimi i shtratit të rrobave - 2 herë në javë

Pamja nga deti ose mali

Ndryshim peshqirësh – cdo ditë

 

Ushqim / pije: METROPOL CHAIKA RESORT

 

 Në restorantin kryesor "Chaika"
    • Mëngjes bufe 07.30-10.00h (pjata të nxehta dhe të ftohta, fruta, ëmbëlsira, pije joalkolike dhe të nxehta)
    • Drekë bufe 12.30-14.30h (pjata të nxehta dhe të ftohta, fruta, ëmbëlsira, akullore, pije jo alkolike)
    • Darkë bufe 18.00-21.00h (pjata të nxehta dhe të ftohta, fruta, ëmbëlsira, akullore, pije alkolike jo-alkoolike)
    • Shumëllojshmëri ushqimesh nga ora 11:00 deri 17:00 në restorantin "Metropol"
 
 
 Pije:
 
    • Pije lokale të pakufizuara (pije alkolike dhe jo-alkolike, birrë dhe pije të nxehta) 
nga ora 10.00 deri në orën 24.00 në barin "Metropol" (rendi i fundit - para 23: 45h), n
ga ora 10:00 deri 18:00 në bar "Arcadia", nga ora 10:00 deri 24:00 në bar irlandez
(rendi i fundit - para 23: 45h) dhe nga ora 11:00 deri 17:00 në restorantin "Metropol"
    • Pije të importuara - pagesë shtesë.

 

 Facilitete që ofrojnë dhomat:

Krevat shtesë ( divan-krevat)

Klimatizim individual

TV satelitor

Mini frigorifer

Telefon

Kutia e sigurisë (pagesë shtesë)

Banjo me dush / vaskë

Tharëse flokësh (në dhomë)

Ballkon

Mbulesa dyshemeje - qilim

Pastrimi i dhomës - çdo ditë

Ndryshimi i shtratit të rrobave - 2 herë në javë

Pamja nga deti ose mali

Ndryshim peshqirësh – cdo dy ditë

 

 

 

     

 

Argëtim:

Pajisje, lojëra për fëmijët

 

  

Pikat e interesimit:

Aeroporti Burgas - 30 minuta

Aeroporti i Plovdiv - 3 orë e 30 minuta

Aeroporti i Sofjes - 4 orë e 30 minuta

Aeroporti Varna - 2 orë  

 

 

Më Shume Detaje: Ne Ju ofrojmė Transfertėn me Autobuz vajtje ardhje nga Tirana deri nė Hotel.
Nisjet janė:
- 1, 8, 15 Gusht 2019

Chaika Resort 4* - Burgas

LISTA E ĒMIMEVE

Nga Data: Deri datė: Dhomė