Nga Data: Deri datė: Dhomė

Theoxenia - Ouranoupolis Halkidiki(F)

Halkidiki

Halkidiki

Në një ndër pjesët më të bukura dhe më të rëndësishme nga pikëpamja e siteve kulturore të fesë Orthodokse, në përputhje me arkitekturën e manastirit, është ndërtuar Hoteli Theoxenia me 4 yje në Halkidiki.

Vendosja e veçantë e hotelit në zemër të gadishullit të tretë të Halkidikisë, me një florë dhe faunë spektakolare, së bashku me një pamjen unike kulturore dhe arkitekturore të zonës, në kombinim me filozofinë e mikpritjes së vërtetë, e bën hotelin Theoxenia një zgjedhje të rëndësishme për çdo pushues që dëshiron të kalojë pushime të paharrueshme.

Hoteli Theoksenia me 4 yje, gjendet vetëm 30 metra larg detit Egje. Hoteli ka 136 dhoma dhe 16 apartamente, të cilat kanë një pamje panoramike mbi detit Egje, pishinën ose pamjet e mrekullueshme të maleve përreth. Hoteli ndodhet në Ouranoupolis, 120 km larg nga Selaniku dhe aeroporti.

Dhomat janë identike, me një pjesë të tyre me pamje nga deti kurse pjesen tjeter me pamje nga 4 pishinat dhe nga pjesa e maleve rrethuese dhe bimësisë në gadishullin e Athosit.

Dhomat janë të gjera dhe funksionale duke u ofruar klientëve, së bashku me kuzhinën në restorantin me specialitete mesdhetare, pushime te paharrueshme.

Aktivitetet që mund të kryhen në hotel janë: - Basketboll; - Beach Volej; - Futboll; - Dhomë lojrash; - Tenis; - Ping Pong; - Pishinë;

Koncepti Half Board - Mëngjesin dhe Darkën të përfshira.

Gjithashtu Hoteli ofron: - Kënd Interneti; - Tobakeri; - Restorant a la carte; - Staf që komunikon në disa gjuhë të huaja; - System zgjimi; - Vend për ruajtjen e bagazheve; - Tavern; - Frigorifer; - Kënd lojrash për femijet; - Dhomë me video lojëra; - SHezllone dhe cadra që ofrohen për klientët;

Kujdes:
Nga 1 Janari 2018, në të gjithë Hotelet e Greqisë aplikohet Taksë lokale Qëndrimi
Klientë DUHET ta paguajnë direkt në Hotel. 
Taksat janë: 
• Hotel 5*: €4.00 për dhomë në natë
• Hotel 4*: €3.00 për dhomë në natë
• Hotel 3*: €1.50 për dhomë në natë
• Hotel 2* dhe 1*: €0.50 për dhomë në natë

Më Shume Detaje: Distancat :

- 30 metra larg detit
- 120 km larg nga Selaniku dhe aeroporti.


Theoxenia - Ouranoupolis Halkidiki(F)

LISTA E ĒMIMEVE

Ēmimet e dhomave

» Dhomė Ekonomike Pamje nga Kopshti (Max: 2 Rritur +1 Femije ose 3 Rritur) Tarifa
nga 25/04/2019 nė 23/05/2019
€ 64.90
nga 24/05/2019 nė 17/06/2019
€ 81.18
nga 18/06/2019 nė 09/07/2019
€ 112.20
nga 10/07/2019 nė 24/07/2019
€ 137.06
nga 25/07/2019 nė 15/08/2019
€ 148.28
nga 16/08/2019 nė 29/08/2019
€ 137.06
nga 30/08/2019 nė 20/09/2019
€ 109.78
nga 21/09/2019 nė 14/10/2019
€ 66.00
» Dhomė Standart Garden view (Max: 3 Rritur) Tarifa
nga 25/04/2019 nė 23/05/2019
€ 74.80
nga 24/05/2019 nė 17/06/2019
€ 90.86
nga 18/06/2019 nė 09/07/2019
€ 123.42
nga 10/07/2019 nė 24/07/2019
€ 150.92
nga 25/07/2019 nė 15/08/2019
€ 163.24
nga 16/08/2019 nė 29/08/2019
€ 150.92
nga 30/08/2019 nė 20/09/2019
€ 123.42
nga 21/09/2019 nė 14/10/2019
€ 77.22
» Dhomė Standart Side sea view (Max: 3 Rritur) ) Tarifa
nga 25/04/2019 nė 23/05/2019
€ 79.64
nga 24/05/2019 nė 17/06/2019
€ 97.24
nga 18/06/2019 nė 09/07/2019
€ 129.58
nga 10/07/2019 nė 24/07/2019
€ 157.08
nga 25/07/2019 nė 15/08/2019
€ 170.72
nga 16/08/2019 nė 29/08/2019
€ 157.08
nga 30/08/2019 nė 20/09/2019
€ 132.22
nga 21/09/2019 nė 14/10/2019
€ 82.28
» Dhomė Standart Garden view (Max: 3 Rritur ose 2 Rritur + 2 Fėmijė ) Tarifa
nga 25/04/2019 nė 23/05/2019
€ 88.44
nga 24/05/2019 nė 17/06/2019
€ 104.72
nga 18/06/2019 nė 09/07/2019
€ 139.70
nga 10/07/2019 nė 24/07/2019
€ 170.72
nga 25/07/2019 nė 15/08/2019
€ 185.90
nga 16/08/2019 nė 29/08/2019
€ 170.72
nga 30/08/2019 nė 20/09/2019
€ 142.12
nga 21/09/2019 nė 14/10/2019
€ 90.86

Ēmimet pėr dhomė, akomodimi gjysėm pensioni

Nga Data: Deri datė: Dhomė