Nga Data: Deri datė: Dhomė

Alexandros Palace - Ouranoupolis Halkidiki (M)

Halkidiki

Halkidiki

 

Alexandros Palace Luxury Hotel me 5 yje, një nga hotelet më fine në Halkidiki, në një nga zonat më të bukura, në Tripiti, afër Malit Athos. Ndodhet në një zonë të gjëlbëruar, e cila arrin deri në plazhin ngjyrë ari dhe ujërave të detit. Hoteli Alexandros Palace Luxury Hotel në Halkidiki karakterizohet nga arkitektura tradicionale dhe moderne.

Është i përbërë nga dhoma standarde dhe një varietet suitash, nga të cilat, të gjitha janë rinovuar kohët e fundit për të ofruar cilësinë më të lartë të akomodimit për të ftuarit e tij.

Hoteli përfshin një gamë të gjerë facilitetesh dhe vendesh për relaks dhe rekreacion, si psh. Pishina, bare, restorante, një plazh privat, 1 spa, 1 palester, facilitete sportive, facilitete për fëmijët dhe akoma më shumë duke i dhënë hotelit një reputacion si një nga hotelet më të mira në zonën e Unanupolit.

Një nga pjesët anësore të hotelit është rinovuar në pjesën, e cila operoi për herë të parë në vitin 2009. Është ndërtuar në një zonë të gjelbëruar dhe shtrihet në një sipërfaqe prej 25000 m2, me një pishinë tepër elegante, me një sipërfaqe 650 m2, e pajisur me një Jacuzzi në një pjesë të tij.

Direkt pranë oazit të freskisë, ngjitur me Alexandros Palce, gjendet një Bar pishine ( Pool Bar), me një atmosferë të mrekullueshme, me koktejle freskuese snacks të ndryshem tepër të shijshme.

Godina e re dykatëshe e pjesës së re të rinovueshme, përbëhet nga 97 dhoma tepër lluksoze, të mobiluara me një stil unikal, duke kombinuar arkitekturën moderne me element retro- klasik dhe të gjitha komfortet për një hotel me 5 yje.

Përgjatë pishinës, gjendet edhe një recepsion përvec atij të godinës kryesore, si dhe gjithashtu një parking i mbuluar pas godinës kryesore.  

Aktivitetet që mund të kryhen në hotel janë: - Basketboll; - Billardo; - Shah; - Tenis; - Pishinë; - Beach Volley; - Sporte ujore;

 

Shërbimet e hotelit janë në dispozicion për të gjithë klientët, duke përfshirë: - planifikime për ekskursione; - shërbimin e sekretarisë; - lavanteri dhe hekurosje; - internet Wireless;

Gjithashtu Hoteli ofron: - Restorant a la carte; - Frigorifer; - Kafeteria; - Dyqan për Suvenire; - Shërbim hekurosje; - Pastrim dhome; - Tavernë; - Vend për ruajten e bagazheve; - Argjendari; - Sistem zgjimi; - Krevat për fëmijët nqs klientët e kërkojnë; - Ballkon; - Shezllone dhe çadra për detin dhe pshinën; - Shërbime courier/postë;

 

Më Shume Detaje: Distancat:

- 150 m nga plazhi
- 2 km nga Nea Roda
- 6 km nga Ouranoupoli
- 108 km nga aeroprti i Selanikut

Alexandros Palace - Ouranoupolis Halkidiki (M)

LISTA E ĒMIMEVE

Ēmimet e dhomave

» Dhomė Standarte (Max: 3 Rritur) Tarifa
nga 26/04/2019 nė 30/05/2019
€ 72.60
nga 31/05/2019 nė 13/06/2019
€ 83.60
nga 14/06/2019 nė 11/07/2019
€ 127.60
nga 12/07/2019 nė 25/08/2019
€ 154.00
nga 26/08/2019 nė 15/09/2019
€ 127.60
nga 16/09/2019 nė 30/09/2019
€ 83.60
nga 01/10/2019 nė 14/10/2019
€ 72.60
» Dhomė Standarte Pamje nga Pishina (Max: 3 Rritur) Tarifa
nga 26/04/2019 nė 30/05/2019
€ 77.00
nga 31/05/2019 nė 13/06/2019
€ 88.00
nga 14/06/2019 nė 11/07/2019
€ 132.00
nga 12/07/2019 nė 25/08/2019
€ 160.60
nga 26/08/2019 nė 15/09/2019
€ 132.00
nga 16/09/2019 nė 30/09/2019
€ 88.00
nga 01/10/2019 nė 14/10/2019
€ 77.00
» Dhomė Familjare (Max: 4 Rritur ) Tarifa
nga 26/04/2019 nė 30/05/2019
€ 105.60
nga 31/05/2019 nė 13/06/2019
€ 123.20
nga 14/06/2019 nė 11/07/2019
€ 191.40
nga 12/07/2019 nė 25/08/2019
€ 231.00
nga 26/08/2019 nė 15/09/2019
€ 191.40
nga 16/09/2019 nė 30/09/2019
€ 123.20
nga 01/10/2019 nė 14/10/2019
€ 105.60

Ēmimet pėr dhomė, akomodimi gjysėm pensioni

Tarifat e Ekstrave

» Shtese pėr Pension tė Plotė Tarifa
nga 26/04/2019 nė 30/05/2019
€ 17.60
nga 31/05/2019 nė 13/06/2019
€ 17.60
nga 14/06/2019 nė 11/07/2019
€ 17.60
nga 12/07/2019 nė 25/08/2019
€ 17.60
nga 26/08/2019 nė 15/09/2019
€ 17.60
nga 16/09/2019 nė 30/09/2019
€ 17.60
nga 01/10/2019 nė 14/10/2019
€ 17.60
Nga Data: Deri datė: Dhomė