Nga Data: Deri datė: Dhomė

Viti i Ri nė Stamboll, Selanik, Sofje, 5 Ditė €189

1. Turqi

1. Turqi

Dita e Parë, 29 Dhjetor 2017: Nisja nga Tirana në oren 5.00 dhe udhëtimi me autobuz nëpërmjet Kapshticës për në Selanik. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritja në Selanik. Sistemimi në Hotel.

Dita e Dytë, 30 Dhjetor 2017: Mengjesi në hotel. Paradite, Vizitë panoramike e Selanikut, vizitohen: Sheshi Aristotel, Kulla e Bardhë, zona Tsimiski dhe monumente të tjera historike të qytetit. Vazhdon udhëtimi për në Stamboll. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritja në Stamboll. Sistemimi në Hotel.

Dita e Tretë, 31 Dhjetor 2017: Mëngjesi në Hotel. Paradite, vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, Hipodromi, Dollmabahce, njohja me Bazilikën e famshme të Shën Sofisë, shëtitje me autobus, kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës, kalim në urat e varura të Bosforit për të kaluar në Kontinentin Aziatik, vizitë në pikën turistike të Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve ). Mbasdite e lirë.
Opsionale: Darka Speciale e Vitit të Ri. Muzikë, gjallëri, kostume, e fishekzjarre të ndryshme do të qëndrojne me ju gjatë gjithë kësaj nate.

Dita e Katërt, 1 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel. Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për dy orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Pasdite, Nisja për në Sofje. Mbrritje në Sofje. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë, 2 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit të Sofjes. Udhëtimi i kthimit me autobus për në Tiranë. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritja në Tiranë.

Me Shume Detaje: Nė pagesėn 189 Euro pėrfshihen:
-Udhėtimi vajtje – ardhje me autobus,
-Akomodimi nė hotel me 3*,
-Mėngjeset pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit.
-Shėtitjet nė Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqėrues shqiptar pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit
-Njė lundrim me anije nė Bosfor 2.5 – 3 orė pėr tė parė Europėn e dhe Azinė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
- Hyrjet nė Muzeume dhe Monumente.
- Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.

Viti i Ri nė Stamboll, Selanik, Sofje, 5 Ditė €189

LISTA E ĒMIMEVE

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė