Nga Data: Deri datė: Dhomė

Vjeshtė Amsterdam dhe Bruksel, 5 ditė €449

Hollande

Hollande

Dita e Parë: Fluturimi direkt për në Amsterdam. Nisja në orën 10:40. Mberritja në Amsterdam në orën 13:30. Nisja për në Bruksel. Udhëtimi zgjat 2.5 orë pa ndalesa. Mbërritja në Bruksel. Sistemimi në Hotel. Vazhdon vizitë panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore te tij. Vizitohen: Sheshi më i bukur i Brukselit Grand Place, Shtatorja Kineze dhe Kulla Japoneze, Katedralja e Shën Mikelit, Rezidenca Mbretërore, Parlamenti, Pallati i Drejtësisë, Godinat kryesore te Qeverise etj. Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Bruges të Belgjikës. Ndalesë dhe vizitë e shkurtër në Bruges. Vazhdon udhëtimi për në Utrecht. Vizitë e shkurtër në Utrecht-it. Me pas vazhdon udhëtimi pët në Amsterdam. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike e qytetit. Duke udhëtuar me autobus do te keni mundësinë te vizitoni pjesën e vjetër dhe të re të Amsterdamit. Vizitohet Sheshi Magna. Veshja e jashtme e Pallatit mbreteror eshte fasada më e bukur e Sheshit Magna. Vizitë në muzeumin Rijks në Amsterdam, Shtëpitë tregtare të shekullit të 17-të dhe kishat me kembanat e tyre te shek 16 dhe 17. Pasdite e lirë për të vizituar qendrat komerciale të Amsterdamit.

Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Nisja për vizitë në Hagë dhe Rotterdam, ku vizitohen: Parlamenti, Pallati i Paqes dhe monumente të tjeratë këtyre qyteteve. Kthimi në Amsterdam.

Dita e Pestë: Nisja heret ne mengjes per ne aeroport. Fluturimi me avion direkt ne oren 07:20. Mberritja në Tiranë në orën 09:55.

Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
1 . Udhėtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotel pėr 4 netė qėndrimi.
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion njė bagazh me pėrmasa deri nė 55 x 40 x 25 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.

Vjeshtė Amsterdam dhe Bruksel, 5 ditė €449

LISTA E ĒMIMEVE

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė