Nga Data: Deri datė: Dhomė

Pranverė nė Budapest, 4 Ditė €299

Hungari

Hungari

Dita e Parë, 10 Mars 2018: Fluturimi Direkt për në Budapest. Nisja më 08.35 - Mbrritje më 10.05. Transfertë Aeroport - Shetitje me guide me autobuz në dispozicion nisemi për në urën e Margaritës në Pest vazhdojmë rrugën në këmbë për tek ishulli i Margarites,qëndrim për rreth një ore.Vazhdojmë turin ne Pest duke ju drejtuar Parlamentit,më pas vizitë në Bazilikën e Shën Stefanit,vijojmë vizitën në Hotelin 4 Stinët (Pallati Gremash) përballe me Chain Bridge.Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë, 11 Mars 2018: Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës vizitë me autobus komod dhe guide  në dispozicion, ku do të vizitohen monumentet më tërheqëse të Qytetit si: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë, 12 Mars 2018: Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës vizitë me autobuz komod dhe guide hungareze në dispozicion ku do të vizitohen vendet turistike jashtë Budapestit si: Vishegrad, Setendre. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit, kalimi mbi urën e Margaritës. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt, 13 Mars 2018: Mëngjesi ne Hotel. Vizitë pranë urës së Lirisë në Pest (Szabadsag Hid),vijojme turin ne Buda prane Banjos termale Gellert (pages ekstra per ata që duan të frekuentojnë banjon).Kthehemi ne Pest ku dhe vizitohet Central Market Hall.Transfertë për në aeroportin e Budapestit. Nisja më 16.10 - Mbrritje më 17.35. Fluturimi për në Shqipëri

 

Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
1. Fluturimi vajtje -ardhje me avion.
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė hotel.
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė bagazh me pėrmasa deri nė 55 x 40 x 23 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.

Pranverė nė Budapest, 4 Ditė €299

LISTA E ĒMIMEVE

Ēmimet e dhomave

» Pranverė
nga 10/03/2018 nė 13/03/2018
Tarifa »
Dhomė Standart (Max: 3 Rritur)
€ 299.00


Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė