Nga Data: Deri datė: Dhomė

Viti i Ri: Paris, Bruksel, Amsterdam, 8 Ditė €649

Hollande

Hollande

Dita e Parë, 29 Dhjetor 2018: Fluturimi direkt për në Amsterdam. Nisja në orën 20:10. Mberritja në Amsterdam në orën 23:00. Nisja për në Bruksel. Mbërritja në Bruksel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë, 30 Dhjetor 2018: Mëngjesi në Hotel. Paradite, vizitë panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore te tij. Vizitohen: Sheshi më i bukur i Brukselit Grand Place, Shtatorja Kineze dhe Kulla Japoneze, Katedralja e Shën Mikelit, Rezidenca Mbretërore, Parlamenti, Pallati i Drejtësisë, Godinat kryesore te Qeverise etj. Niisja për në Paris. Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra për ushqim dhe kafe. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë, 31 Dhjetor 2018: Mëngjesi në Hotel. Paradite vizitë panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore, si: Katedralja e Parisit, Harku i Triumfit, Panteoni, Pallati dhe Kopshti i Luksemburgut, Asambleja Nacionale, Pallati i Invalidëve, Varri i Napoleonit. Shëtitje në Kopshtin e Tyilerive dhe në bulevardin e njohur të Champs Elyses.
Opsionale: Viti i Ri me Zgjedhje Opsionale
Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt, 1 Janar 2019: Mëngjesi në Hotel. Vizita në: Kullat Eiffel dhe Montparnasse, Opera dhe Galeritë Lafayette. Mbasdite vizitë në muzeun e Luvrit.
Opsionale: Shëtitja me anije në lumin e Seinës.
Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë, 2 Janar 2019: Mëngjesi në Hotel.
Paradite: Opsionale: Vizitë në Versajë.
Pasdite, në Amsterdam. Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra për ushqim dhe kafe. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Gjashtë, 3 Janar 2019: Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike e qytetit. Duke udhëtuar me autobus do te keni mundësinë te vizitoni pjesën e vjetër dhe të re të Amsterdamit. Vizitohet Sheshi Magna. Veshja e jashtme e Pallatit mbreteror eshte fasada më e bukur e Sheshit Magna. Vizitë në muzeumin Rijks në Amsterdam, Shtëpitë tregtare të shekullit të 17-të dhe kishat me kembanat e tyre te shek 16 dhe 17. Pasdite e lirë për të vizituar qendrat komerciale të Amsterdamit.

Dita e Shtatë, 4 Janar 2019: Mëngjesi në Hotel. Paradite nisja për në Rotterdam dhe Hagë. Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra për ushqim dhe kafe. Vizitë në Hagë dhe Rotterdam, ku vizitohen: Parlamenti, Pallati i Paqes dhe monumente të tjeratë këtyre qyteteve. Vazhdimi i udhëtimit për në Amsterdam.

Dita e Tetë, 5 Janar 2019. Mëngjesi në Hotel. Paradite, Vizitë e shkurtër në Utrecht-it. Pasdite, Transferimi për në Aeroportin e Amsterdamit. Fluturimi Amsterdam - Tiranë. Nisja nga Amsterdami në ora 16.50. Mbrritja në Tiranë në ora 19.25.

OPSIONALE: Darka e Vitit të Ri në:
- Cabaret Moulin Rouge €500
http://www.moulinrouge.fr/
- Cabaret Paradis Latin €360
http://www.paradislatin.com/
- Bateaux Mouches €375
http://www.bateaux-mouches.fr/
- Bateau Marina de Paris €269
http://www.marina-de-paris.com/
- Cabaret Pau Brasil €250
http://www.paubrasil.fr/
- Cabaret Happy Days €235
http://www.happydaysparis.com/
- Restaurant Spectacle Brasil Tropical €250
http://www.brasiltropical.com/

Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobuz.
3. Akomodim nė hotel per 7 netė qėndrimi.
4. Mėngjeset sipas programit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion njė bagazh me pėrmasa deri nė 55 x 40 x 25 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.
3. Shėtitje me Anije nė Paris dhe Bruksel.

Viti i Ri: Paris, Bruksel, Amsterdam, 8 Ditė €649

LISTA E ĒMIMEVE

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė