Nga Data: Deri datė: Dhomė

Udhėtim nė Dubrovnik, 3 Ditė €79

6. Kroaci

6. Kroaci

Dita e Parë: Nisja në oren 06:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Ndalesë në Budva , dreke e lire. Vazhdimi i udhetimit per ne Hercegnovi , ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut. Mbasdite e lirë. Darka në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si: Farmacia më e vjetër e Ballkanit, Kisha Franceskane, Pallati i Dukës, Kisha e Shën Blasius-it, Katedralja, Monumenti i Orlandos etj. Kohë e lirë për të bërë pazar ose pirë dicka në ndonjë bar në një nga rrugët më të populluara të Dubrovnikut Stradun. Pasdite vizitohet pjesa komerciale e qytetit ku ndodhet dhe porti kryesor i Dubrovnikut, si dhe disa qendra tregtare ku do të keni mundesi për të bërë shopping. Pastaj nisja për në Cavtat – një qytezë turistike ku do të njiheni me historinë e tij antike dhe bukurinë natyrore që të ofron. Darka në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Rreth orës 08:00 nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalohet për vizitë të shkurtër në Kotorr. Vazhdon udhëtimi për në Shqipëri.

Nisja më 16 Shkurt, 7, 9 dhe 16 Mars.

Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje - ardhje dhe shėtitjet me autobus.
2. Akomodim nė hotel per 2 netė qėndrimi.
3. Mėngjeset dhe Darkat pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
• Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
• Hyrjet nė monumente dhe muzeume.

Udhėtim nė Dubrovnik, 3 Ditė €79

LISTA E ĒMIMEVE

Ēmimet e dhomave

» Pranverė I
nga 07/03/2018 nė 09/03/2018
Tarifa »
Hotel Ivka 3* ose Petka 3* Dhomė Standart (Max: 3 Rritur)
€ 79.00

Hotel Adria 4* Dhomė Standart (Max: 3 Rritur)
€ 89.00


» Pranverė II
nga 09/03/2018 nė 11/03/2018
Tarifa »
Hotel Ivka 3* ose Petka 3* Dhomė Standart (Max: 3 Rritur)
€ 79.00

Hotel Adria 4* Dhomė Standart (Max: 3 Rritur)
€ 89.00


» Pranverė III
nga 16/03/2018 nė 18/03/2018
Tarifa »
Hotel Ivka 3* ose Petka 3* Dhomė Standart (Max: 3 Rritur)
€ 79.00

Hotel Adria 4* Dhomė Standart (Max: 3 Rritur)
€ 89.00


Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė