Nga Data: Deri datė: Dhomė

Vjeshtė nė Stamboll, 3 Ditė €219, 4 Ditė €239

1. Turqi

1. Turqi


PROGRAMI 3 DITE/2 NETE

Nisja më 9, 10, 16, 17, 23, 27, 28 Nëntor

Dita e Parë: Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 02.45. Mbrritja në Stamboll në 06.20. Transferta nga aeroporti në Qendër të Stambollit. Pa mbrritur në Qender, në pjesën aziatike, vizitohet Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve). Vazhdon vizita në Qëndrën e Stabollit Taksim. Sistemimi në Hotel. Pasdite, shkohet në Qendrën e Vjetër Tragtare Kapili Carshi. Fjejte në hotel.

Dita e Dytë: Mëngjezi në Hotel. Vizitë panoramike me guidë në: Xhamia Blu, Hipodromi, Bazilika e famshme të Shën Sofisë. Dollmabahce, Kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës. Fjejte në hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Paradite të lirë. Pasdite, OPSIONALE: Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Të lirë në Qendrën Tregare deri në Transfertën me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 21.40. Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 21.30.

Nisja më 9, 10, 16, 17, 27, 28, 30 Nëntor


PROGRAMI 4 DITE/3 NETE

Nisja më 29, 30 Nëntor

Dita e Parë: Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 1 orë e 30 minuta para nisjes së avionit. Fluturimi për në Stamboll. Nisja në 02.45. Mbrritja në Stamboll në 06.20. Transferta nga aeroporti në Qendër të Stambollit, sheshi Taksim ku vizitohet pedonalja më e famshme dhe më e frekuentuar, me dyqanes, kafene dhe restorante tradicionale turke. Sistemimi në Hotel. Pasdite, shkohet në Qendrën e Vjetër Tragtare Kapili Carshi. Fjejte në hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike në qendren historike te stambollit ku vizitohet: Xhamia Blu, Hipodromi, Bazilika e famshme e Shën Sofisë dhe Sarajet e vjetra te perandorise osmane, Top Kapi, nga të cilat është udhëhequr kjo perandori për 380 vite. Fjejte në hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Opsionale: Lundrim me anije për 2 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Vizite në Sarajet moderne të perandorisë osmane Dolmabahce të cilat njihen për arkitetkurën, arredimin dhe vendndodhjen e tyre në ngushticën e Bosforit. Fjetje në hotel.

Dita e Katert: Mëngjesi ne hotel. Paradite e lire. Pasdite, kalimi nga ana europiane e Stambollit drejt anës aziatike ku do të vizitohet pika më e lartë e qytetit, kodra e të dashuruarve nga ku shikohet një pamje panoramike e gjithë qytetit. Të lirë në Qendrën Tregare deri në transfertën me autobus për në Aeroport. Fluturimi për në Tiranë. Nisja nga Stambolli në 21.40. Mbërritja në aeroportin e Rinasit në 21.30.

Kujdes: 
Të gjithë klientët që udhëtojnë për në Turqi duhet të kenë pasaportë të vlefshme për 6 muaj pas datës së kthimit.

Për Nisje më 23 dhe 29 Nëntor Qëndrimi është 3 netë.

Hoteli Aspen 4*
Sauna, Masazh, Banjo Turke dhe Pishinë e Brendshme

Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
-Bileta e avionit vajtje – ardhje.
-Akomodimi nė hotel nė qendėr tė pjesės Evropiane tė Stambollit
-Mėngjeset pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit.
-Shėtitjet nė Stamboll me autobus (sipas programit)
-Shoqėrues dhe guidė shqiptare, pėr tė gjithė ditėt e qėndrimit
-Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport

OPSIONALE:
1. Lundrim me anije nė Bosfor 1.5 – 2 orė pėr tė parė Europėn e dhe Azinė €5.
2. Shtesė pėr 2 darkat €15.

Vjeshtė nė Stamboll, 3 Ditė €219, 4 Ditė €239

LISTA E ĒMIMEVE

Ēmimet e dhomave

» Vjeshtė I
nga 16/11/2018 nė 18/11/2018
Tarifa »
Dhomė Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur)
€ 219.00


» Vjeshtė V
nga 17/11/2018 nė 19/11/2018
Tarifa »
Dhomė Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur)
€ 219.00


» Vjeshtė IX
nga 23/11/2018 nė 25/11/2018
Tarifa »
Dhomė Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur)
€ 219.00


» Vjeshtė VI
nga 27/11/2018 nė 29/11/2018
Tarifa »
Dhomė Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur)
€ 229.00


» Vjeshtė VII
nga 28/11/2018 nė 30/11/2018
Tarifa »
Dhomė Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur)
€ 229.00


» Vjeshtė VIII
nga 29/11/2018 nė 02/12/2018
Tarifa »
Dhomė Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur)
€ 239.00


» Vjeshtė II
nga 30/11/2018 nė 03/12/2018
Tarifa »
Dhomė Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur)
€ 239.00


» Dimėr
nga 08/12/2018 nė 10/12/2018
Tarifa »
Dhomė Standart Hotel 4* (Max: 3 Rritur)
€ 219.00


Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė