Nga Data: Deri datė: Dhomė

Pranverė nė Dubai, 5 Ditė €639

Emiratet Arabe

Emiratet Arabe

Dita e Parë, 30 Prill 2018: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Tivatit. Fluturimi Tivat - Dubai. Paraqitja ne Check in 2 ore para nisjes dhe njohja me Guiden. Nisja nga Tivati në orën 17.45, Mbrritja në Dubai në orën 01.15. Transferta me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë, 1 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Xhamia Jumeirah, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale, Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, etj. 
(Opsionale), Darkë Luksoze në Hotelin Burj Al Arab, Hoteli më luksoz në botë dhe i vetmi hotel me 7 yje.
Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë, 2 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në cmim Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale. 
(Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë - Burj Khalifa.
Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt, 3 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed*, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Kthimi në Dubai.   
Fjetje në Hotel.
(Opsionale), Në mbrëmje, shëtitje e organizuar me anijen tradicionale “Dhow” ku do të shijoni pamjet e mrekullueshme të qytetit, e shoqëruar kjo me një darkë bufe në ambientet e anijes.
Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Peste, 4 Maj 2018: Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi Dubai - Tivat. Nisja nga Dubai në orën 12.50. Mbrritja në Tivat në orën 16.45. Nisja nga Tivati me Autobus për në Tiranë. Mbrritja ne Tirane.

 

Hoteli ku do te akomodohet grupi:

Ghaya Grand Hotel 5* - Al Fay Rd, Dubai - http://bit.ly/2FEr4m8

Me Shume Detaje: Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe pėrfshin:
• Transferimi Vajtje Ardhje me autobus nga Tirana nė Aeroportin e Tivatit.
• Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje.
• Transfertat nga Aeroporti nė Hotel dhe anasjelltas
• Akomodimi nė Hotel nė Dubai.
• Mėngjezet nė Hotel.
• Shėtitjet me Autobus sipas Programit.
• Shoqėrues nė shqip gjatė gjithė udhėtimit.
• Guida vendase nė disa Shėtitje.
Shėnim: Nė cmim nuk pėrfshihet tarifa e vizės sė hyrjes nė Dubai prej 79 Euro dhe tė gjitha shėrbimet Opsionale.

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtesė pėr Vizė Hyrje - €79
2. Darkė nė Hotel Burj Al Arab - €179
3. Ngjitje nė Ndėrtesėn mė tė lartė Burj Khalifa - €49
4. Shėtitje dhe Darkė me Kroēiere Dhow - €43
5. Shėtitje dhe Darkė Safari nė Shkretėtirė - €47
*Shėnim: Nuk lejohet hyrja nė xhami pėr Femrat qė nuk plotėsojnė kushtet pėr njė veshje tė pėrshtatme si mėposhtė:
1. Krahėt dhe Kėmbėt e mbuluar me copė jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokėve me njė shami jo-transparente.

Pranverė nė Dubai, 5 Ditė €639

LISTA E ĒMIMEVE

Ēmimet e dhomave

» Pranverė
nga 30/04/2018 nė 04/05/2018
Tarifa »
Hotel 5* Dhomė Standart (Max: 3 Rritur)
€ 639.00


Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė