Nga Data: Deri datė: Dhomė

Vjeshtė nė Berlin, 5 Ditė €379

Dita e Parë: Nisja me Autobus nga Tirana në Aeroportin e Prishtinës. Fluturimi direkt Prishtinë - Berlin. Nisja nga Prishtina në orën 10.50. Mbrritja në Berlin në orën 13.20. Udhëtimi me Autobus për në Dresden. Mbrritja në Dresden. Vizitë rreth 2 orë në Monumentet e Dresdent. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Leipzig. Mbrritje në Leipzig. Pasdite, Vizitë rreth 2 orë e Monumenteve të Leipzigut. Nisje për në Berlin, Mrritje në Berlin. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet e Berlinit, si: Porta e Bradenburgut, Reichstag, Katedralja e Berlinit, Flea Market, Pallati Charlottenburg etj. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në: Potsdamer Platz, Jewish Muzeum, Checkpoint Charlie, Alexander Platz, Muri i Shembur i Berlinit, Pasdite, Të lirë për shopping.

Dita e Pestë: Mëngjesi në Hotel. Transferimi me autobus për në Aeroportin e Berlinit. Flutuimi për në Prishtinë, Nisja në orën 10.25. Mbrritja në 12.55. Transferimi me autobus nga Prishtina në Tiranë.

Nisja më 25 Nëntor

Me Shume Detaje: Nė pagesėn 379 Euro pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion Prishtinė - Berlin - Prishtinė.
2. Transferta dhe Shėtitjet me autobus.
3. Akomodimi nė hotel pėr 4 netė.
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Transferimi me autobus pėr nė Aeroportin e Prishtinės.
7. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė bagazh me pėrmasa deri nė 56 x 45 x 25 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.

Vjeshtė nė Berlin, 5 Ditė €379

LISTA E ĒMIMEVE

Nga Data: Deri datė: Dhomė