Nga Data: Deri datė: Dhomė

Viti Ri nė Vjenė dhe Pragė, 6 Ditė €499

Ceki

Ceki

Dita e Parë, 29 Dhjetor 2018: Fluturimi Direkt për në Budapest. Nisja më 23.35 - Mbrritje më 23.55. Transfertë nga Aeroporti i Budapestit për në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë, 30 Dhjetor 2018: Mëngjesi në Hotel. Paradit Vizitë e shkurtër panoramike në Budapest. Nisja për në Vjenë. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Mbrritja në Vjenë. Vizitë në Monumentet e Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë, 31 Dhjetor 2018: Mëngjesi në Hotel. Vazhdon vizita në Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve dhe Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve. Sistemimi në Hotel.
Opsionale: Viti i Ri me zgjedhje opsionale.
Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt, 1 Janar 2019: Mëngjesi në Hotel. Nisje, herët në mëngjes për në Pragë. Ndalesa të shkurtra gjatë udhëtimit. Shëtitje panoramike, Praga natën. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë, 2 Janar 2019: Mëngjesi ne Hotel. Shëtitje me guidë dhe autobus në dispozicion: Lagja Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombëtar të Pragës, kalohet nëpërmjet sheshit të Qytetit të Ri, vizitohet Qyteti i vjetër me sheshin e tij karakteristik, kalimi nëpërmjet kullës së orës astrologjike, kalimi dhe njohja me Urën e famshme të Charlsit e cila është e zbukuruar nga 30 statuja të stileve të ndryshme. Haratchani, Kisha e Loretos, Kështjella e Pragës, ku ndodhet dhe Selia zyrtare e Presidentit, Bazilika brenda kështjellës dhe Galeria Kombëtare, Katedralja Shën Vitus, Bazilika e Shën Xhorxhit, Pallati Mbretëror, Rrugica e artë. Fjetje në Hotel.

Dita e Gjashtë, 3 Janar 2019: Transfertë për në aeroportin e Budapestit. Nisja më 14.25. - Mbrritje më 15.50. Fluturimi për në Shqipëri.

Darka e Vitit të Ri në La Maison Nomade dhe Party me DJ - €130
Darkë Bufe nga ora 08.00 deri në 11.00, 1 Aperitiv, Fishekzjarre. Disco dhe Dj Prince Moe & Samad, Transporti i përfshirë vetëm vajtje.
Darka e Vitit të Ri në Palais Auersperg dhe Party - €260
Fillon në 7.30, Darkë Speciale, Pije pa limit deri në 10.30, Shampanjë në Mesnatë, Muzikë për Vallzim dhe Disco deri në orë 05.00. Transporti i papërfshirë.

Me Shume Detaje: Ēmimi pėrfshin:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus,
3. Akomodim nė hotel me 3 yje,
4. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit,
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Lejohet tė merret me vete nė avion vetėm njė bagazh me pėrmasa deri nė 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa dhe Bagazh pėr checkin ka shpenzime ekstra).

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
• Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
• Hyrjet nė monumente dhe muzeume.

Viti Ri nė Vjenė dhe Pragė, 6 Ditė €499

LISTA E ĒMIMEVE

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė