Nga Data: Deri datė: Dhomė

Viti i Ri nė Sofje dhe Plovdiv, 4 Ditė €139

5. Bullgari

5. Bullgari

Dita e parë, 30 Dhjetor 2017: Nisja nga Tirana me autobus në drejtim të Bullgarisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe. Mbrritja në Sofje. Sistemimi në Hotel. Darka në Hotel.

Dita e dytë, 31 Dhjetor 2017: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit: Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Kisha Cifute Synagogue, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar "Ivan Vazov", Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt. 
Opsionale: Darka Speciale e Vitit të Ri në Hotel 4* ose 5*.

Dita e tretë, 1 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel. Nisja nga Sofja me autobus në drejtim të Plovdiv. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe Drekë. Mbrritja në Plovdiv. Sistemimi në Hotel. Shëtitje Panoramike në Monumentet e Qytetit. Darkë në Hotel

Dita e katërt, 2 Janar 2018: Mëngjesi në Hotel. Nisja nga Plovdiv për në Tiranë. Gjatë rrugës pushime të shkurtra për kafe dhe drekë. Mbrritja në Tiranë.

Fjetje në Hotel Dream 3* Sofje
Fjetje në Hotel Alians 4* Plovdiv

OPSIONALE:

- Darka Speciale në Hotel Dream 3* - €40 - Argëtim, DJ, Pije të përfshira.
- Darka Speciale në Hotel Hemus 3* - €49 - Argëtim, DJ, Pije të përfshira.
- Darka Speciale në Hotel Sheraton 5* - €129 - Argëtim, DJ, Pije të përfshira.

Me Shume Detaje: Nė pagesė pėrfshihen:
1. Udhėtimi vajtje-ardhje, Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
2. Akomodim nė hotel per 3 netė qėndrimi.
3. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt dhe Darkat pėr dy netė qėndrimi nė Hotel.
4. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.

Viti i Ri nė Sofje dhe Plovdiv, 4 Ditė €139

LISTA E ĒMIMEVE

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė