Nga Data: Deri datė: Dhomė

Vjeshtė nė Napoli dhe Sorrento, 5 Ditė €259

2. Itali

2. Itali

Dita e Parë: Nisja me traget nga Durrësi në orën 22.00. Lundrimi për në Bari.

Dita e Dytë: Mbrritja në Bari në orën 08.00. Nisja për në Napoli me autobus. Sistemi në Hotel. Pasdite, shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj. Fjejte në Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjes në Hotel. Nisja me autobus për në Sorrento dhe me traget për në Ishullin Kapri. Shëtitje panoramike në Ishull, ku vizitohen: Vila Jovis, Kisha Santa Maria, Fari, Vila San Mikele, Kisha e San Michele Arcangelo. Kthimi me traget në Sorrento. Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Bazilika Sant Antonio etj. Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: Mëngjes në Hotel. Nisja me autobus për në Positano, Shëtitje në këmbë në Positano, ku vizitohen: Kisha Santa Maria Assunta dhe Porti. Nisja për në Amalfi. Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso, etj. Pasdite nisja për në Bari. Nisja me traget në orën 22.00. Lundrimi për në Durres.

Dita e Pestë: Mbrritja në Durrës në orën 07.00.

Nisja më 27 Shtator, 11 Tetor.

Me Shume Detaje: Nė pagesė 259 Euro pėrfshihen:
1. Udhėtimi me traget vajtje-ardhje Durrės -Bari dhe Sorrento - Kapri.
2. Transfertat dhe shėtitjet me autobus.
3. Akomodim nė Kabinė tė Brendshme nė Traget pėr 2 netė dhe nė Hotel 3* pėr 2 netė qėndrimi.
4. Mėngjeset nė Hotele.
5. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.

Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.

Vjeshtė nė Napoli dhe Sorrento, 5 Ditė €259

LISTA E ĒMIMEVE

Ēmimet e dhomave

» Vjeshtė II
nga 27/09/2019 nė 01/10/2019
Tarifa »
Dhomė Standart (Max: 3 Rritur)
€ 259.00


» Vjeshtė I
nga 11/10/2019 nė 15/10/2019
Tarifa »
Dhomė Standart (Max: 3 Rritur)
€ 259.00


Ēmimi pėr person tė Rritur nė Dhomė Dyshe

Eksploro

MĖ SHUMĖ OFERTA SPECIALE!

Nga Data: Deri datė: Dhomė